Papež ocenil nasazení Merkelové pro mír, posílil ji v jejím boji

foto Zprava papež František, německá kancléřka Angela Merkelová a její manžel Joachim Sauer.

Vatikán - Nasazení německé kancléřky Angely Merkelové za mír ocenil dnes papež František. "Za práci, kterou děláte pro mír," řekl po zhruba čtyřicetiminutové soukromé audienci ve Vatikánu a předal kancléřce medaili s olivovou ratolestí. Merkelová po svém už čtvrtém přijetí u hlavy katolické církve řekla, že se cítí být posílena pro boj proti chudobě v Africe a za ochranu klimatu.

"Povzbudil mne, abych dál šla touto cestou. Stejně tak, jako bojovala za mezinárodní dohody," řekla šéfka německých křesťanských demokratů. Protestantka Merkelová podle DPA očekávala posilu od papeže, s nímž jsou si v mnoha tématech obsahově velmi blízcí.

Rozhovor papeže s Merkelovou se měl soustředit na hlavní body nadcházejícího summitu hlav států a šéfů vlád zemí G20, který se bude konat počátkem července v Hamburku za účasti amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Papež František přijetím kancléřky Merkelové porušil nepsaný zákon Vatikánu neposkytovat audience špičkovým politikům v době předvolebního boje v jejich zemi. V těchto případech se Vatikán snaží zachovat neutralitu, poznamenala agentura DPA.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

24°C

Dnes je čtvrtek 24. května 2018

Očekáváme v 17:00 23°C

Celá předpověď