Pálavské vinobraní v Mikulově navštívilo rekordních 65.000 lidí

foto V Mikulově na Břeclavsku pokračovalo 9. září Pálavské vinobraní. Potrvá do 10. září. Na snímku lidé při ochutnávce vína sledují kulturní program.

Mikulov (Břeclavsko) - Rekordních 65.000 lidí navštívilo od pátku do neděle jubilejní 70. ročník Pálavského vinobraní v Mikulově na Břeclavsku. ČTK to řekl ředitel pořadatelské Mikulovské rozvojové David Gerneš. Loňský rekord byl 56.000. Návštěvníci si užili víno, burčák, jídlo, hudební vystoupení a další doprovodný program.

Pořadatelé před zahájením třídenní akce očekávali, že by mohl přijít stejný počet lidí jako loni. Nakonec bylo návštěvníků ještě o 9000 více. "Druhý rok po sobě máme rekordní. Asi se letos sešlo více věcí. Perfektně vyšlo počasí, velkou roli hrálo sedmdesáté výročí a výbornou práci odvedl produkční tým, který připravil zajímavý program," uvedl Gerneš.

Kromě tradičního průvodu krále Václava IV. s královnou, stánků s jídlem, vínem a burčákem asi od 60 vinařů si příchozí mohli užít na náměstí a v amfiteátru koncerty. Před zaplněným publikem v amfiteátru vystoupila například skupina No Name, Mig 21 či Ben Cristovao.

Na návštěvníky čekaly i netradiční akce - například speciální stěna, na kterou mohli zájemci nakreslit své pocity a zážitky. Další novinkou byla naučná stezka po stopách vinaře, na které se návštěvníci dozvěděli informace o pěstování vína a mohli si vyzkoušet některé činnosti vinařů.

Dnešní výstup na Svatý kopeček oživili studenti pohybového divadla, kteří podle Gerneše měli přichystané zhruba půlminutové vystoupení a neustále ho opakovali. Svatý kopeček se tyčí nad Mikulovem. Vede k němu Křížová cesta s mnoha kapličkami, symbolizuje poslední cestu Ježíše Krista.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je úterý 21. srpna 2018

Očekáváme v 15:00 27°C

Celá předpověď