Olomoucký kraj potrápila další vlna bouřek, zasáhla Přerovsko

foto Hasiči odstraňují po silné bouřce popadané stromy. Ilustrační foto.

Praha - Olomoucký kraj dnes vpodvečer zasáhla další vlna bouřek doprovázená silným větrem, dotkla se především Přerovska. Hasiči mají na kontě další tři desítky výjezdů, jde především o popadané stromy a dráty elektrického napětí. První vlna zasáhla kraj dnes časně ráno, hasiči zaznamenali kvůli bouřkám 160 výjezdů. Popadané stromy zastavily ráno také na více než pět hodin dopravu na železničním koridoru mezi Olomoucí a Prahou. Stromy zkomplikovaly dopravu i na cestách, řekla ČTK mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Nikdo nebyl zraněn.

Bouřka zasáhla Přerovsko po 18:00. "Jednalo se především o popadané stromy a větve na komunikacích a drátech elektrického vedení, ale také uvolněné a poškozené střešní krytiny," uvedla mluvčí. V Radslavicích silný poryv větru sroloval plechovou střechu rodinného domu a poškodil komín, další zásahy kvůli střechám měli hasiči i v Hranicích, Olomouci, utrženou střechu řešili také na domě v přerovské místní části Kozlovice. Jen se štěstím vyvázli dnes návštěvníci lomu ve Výklekách, vítr tam strhl mohutný stan s kovovými podsadami, pod kterým se lidé schovávali.

Bouřka zasáhla Olomoucký kraj také časně ráno kolem 04:00. Zastavila dopravu na hlavním koridoru v úseku mezi Lukavicemi a Štěpánovem, kde začaly na trať padat stromy před 04:00. Další problém byl v úseku Moravičany - Lukavice, kde bouřka způsobila poruchu trakčního vedení. Zastavení dopravy postihlo i dálkové noční spoje a desítky rychlostních i osobních vlaků. Dráhy nemohly nasadit náhradní autobusy, popadané stromy totiž zkomplikovaly dopravu i na okolních silnicích. Zastavena byla také doprava mezi Konicí a Dzbelemi na Prostějovsku, Olomoucí-Řepčínem a Příkazemi na Olomoucku.

Kvůli popadaným stromům byla časně ráno neprůjezdná například dálnice D35 z Mohelnice do Olomouce. Následky ranní bouřky odklízeli hasiči až do dnešního poledne, dohromady zaznamenali 160 událostí. Nejvíce výjezdů evidovali na Olomoucku a Prostějovsku. "Hasiči odstraňovali zejména popadané stromy a větve na komunikacích, na drátech elektrického vedení, na cyklostezkách a také autech. Na několika místech popadaly stromy i na železniční tratě," doplnila Hacsiková.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 18. června 2018

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď