Novým předsedou ČSSD v Libereckém kraji je Jan Mečl

foto Silueta liberecké radnice při západu slunce 9. října v předvečer prvního dne komunálních voleb.

Liberec - Novým předsedou České strany sociálně demokratické (ČSSD) v Libereckém kraji se dnes stal primář liberecké urologie Jan Mečl. Hlasovalo pro něj 44 ze 52 přítomných delegátů, řekl ČTK předseda jabloneckého okresního výkonného výboru strany Andrej Grega.

Mečl vystřídal Lenku Kadlecovou, která libereckou krajskou organizaci vedla od roku 2015. Na dnešní jednání nepřišla, omluvila se pro nemoc. V prosinci jí dokonce hrozilo vyloučení ze strany pro údajně nevhodné vystupování v médiích, nakonec z toho ale sešlo a dál zůstává členkou ČSSD.

Dvaapadesátiletý Mečl je libereckým zastupitelem a předsedou klubu krajských zastupitelů ČSSD, členem ČSSD je čtyři roky.

"Sociální demokracie v posledních letech ve volbách v Libereckém kraji propadá, úkoly jsou jednoznačné - konsolidovat stranu, získat voliče, získat zajímavý program a dostat lidi k volbám. Vlastní vnitrostranické problémy si musíme vyřešit sami a občanům musíme dát důvěryhodné kandidáty, odborníky, kteří budou volitelní," řekl ČTK nový krajský předseda po svém zvolení.

Delegáti krajské konference dnes také podpořili předsedu strany a premiéra Bohuslava Sobotku, který chce na březnovém sjezdu strany obhajovat stranickou funkci. Na místa místopředsedů podpořili nominace Jeronýma Tejce, Michaely Marksové, Milana Chovance, Lenky Tesky Arnoštové a Petra Dolínka.

Mezi delegáty krajského sněmu byl i bývalý hejtman Stanislav Eichler, který stál v čele Libereckého kraje v letech 2008 až 2012. Na konci svého funkčního období neúspěšně kandidoval za ČSSD do Senátu ve volebním obvodě 35 - Jablonec nad Nisou, porazil ho ale podnikatel Jaroslav Zeman (ODS). Následně Eichler ze strany vystoupil a v květnu 2013 byl zvolen místopředsedou nového hnutí Pro sport a zdraví. Teď se po čtyřech letech do ČSSD vrátil.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

10°C

Dnes je středa 22. listopadu 2017

Očekáváme v 13:00 10°C

Celá předpověď