Norské lyžařky vyhrály i druhou štafetu v sezoně SP

foto Norkská běžkyně na lyžích Marit Björgenová

Ulricehamn (Švédsko) - Favorizované norské běžkyně na lyžích ovládly i druhou štafetu v této sezoně Světového poháru. Ve švédském Ulricehamnu dnes vyhrálo kvarteto Ingvild Flugstad Östbergová, Heidi Wengová, Astrid Jacobsenová a Marit Björgenová, tentokrát jen o 8,8 sekundy před Německem. Finišmanka Björgenová navázala na prvenství v sobotním závodu na 10 km volnou technikou.

Za Norkami se strhla v závěru velká bitva tří týmů o zbylá dvě místa na stupních vítězů. V ní si vedla nejlépe Němka Sandra Ringwaldová, která o dvě desetiny sekundy porazila Švédku Hannu Falkovou. Bez medaile zůstaly Američanky, jejichž finišmanka Jessica Digginsová doběhla o další dvě desetiny zpět.

SP v běhu na lyžích v Ulricehamnu (Švédsko):

Ženy - štafeta 4x5 km: 1. Norsko (Östbergová, Wengová, Jacobsenová, Björgenová) 50:33,3, 2. Německo (Hennigová, Böhlerová, Carlová, Ringwaldová) -8,8, 3. Švédsko (Ingemarsdotterová, Henrikssonová, Kallaová, Falková) -9,0, 4. USA -9,2, 5. Norsko II -44,8, 6. Finsko -1:06,6.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK