Německý státní zástupce požaduje pro tři Čechy až 11 let vězení

foto Jeden z obžalovaných Josef Michl přichází k soudu ve Weidenu, který se 1. prosince zabýval případem trojice Čechů. Jsou obžalovaní za násilné loupežné přepadení a těžké ublížení na zdraví, kterých se v bavorském městě dopustili loni v září.

Weiden (Německo) - Tresty vězení na devět až 11 let požaduje německý státní zástupce pro trojici Čechů, kteří loni v bavorském Weidenu brutálně napadli a okradli zdejší rodinu. Starší lidé, které muži ve věku 34 až 44 let více než čtyři hodiny trýznili, si podle státního zástupce prožili noční můru.

Jeden z obžalovaných Martin Janouš u soudu ve Weidenu, který se 1. prosince zabýval případem trojice Čechů. Jsou obžalovaní za násilné loupežné přepadení a těžké ublížení na zdraví, kterých se v bavorském městě dopustili loni v září.Josef Michl, Martin Janouš a Martin Hrdlička se do domu bavorské rodiny vloupali loni 17. září večer. Narazili ale na trojici jeho obyvatel - jedenasedmdesátiletého muže, jeho osmašedesátiletou ženu a její devětaosmdesátiletou matku. Češi podle obžaloby všechny tři spoutali, bili je a vyhrožovali jim smrtí. Mířili na ně plynovou pistolí, dávali jim nůž na krk nebo jím bodali těsně kolem hlavy každého z trýzněných členů rodiny.

Utrpení německých občanů skončilo až po více než čtyřech hodinách, když útočníci dům, jehož zapálením vyhrožovali, opustili. Odnesli si hotovost a šperky v hodnotě nejméně 20.799 eur (562.000 Kč). Michl předtím po celém domě rozlil naftu a s dalšími obžalovanými rozsypal koření, aby zahladil stopy.

Jeden z obžalovaných Martin Hrdlička u soudu ve Weidenu, který se 1. prosince zabýval případem trojice Čechů. Jsou obžalovaní za násilné loupežné přepadení a těžké ublížení na zdraví, kterých se v bavorském městě dopustili loni v září.Právě pro dnes čtyřicetiletého Michla, který si podle svědků během útoku počínal nejagresivněji, požaduje státní zástupce jedenáctiletý trest odnětí svobody. Čtyřiatřicetiletý Janouš a o deset let starší Hrdlička by podle něj měli ve vězení strávit devět let.

Státní zástupce ve své závěreční řeči uvedl, že oběti loupežného přepadení prožili dlouhou noční můru. Zdůraznil, že je pachatelé mučili a způsobili jim vážná zranění v jejich vlastním domě, tedy na místě, kde se lidé cítí bezpečně. Následky přepadení si podle něj ponesou celý život.

Trojice obyvatel weidenského domu násilnosti - jejichž pachatele později zatkla policie v Česku - zaplatila četnými zraněními včetně otřesu mozku, zlomených žeber a dalších kostí nebo řezných ran a pohmožděnin. Dodnes podle vlastní výpovědi trpí psychicky.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

15°C

Dnes je pátek 24. listopadu 2017

Očekáváme v 19:00 10°C

Celá předpověď