Německá vláda registruje řadu hackerských útoků na své počítače

foto Internet - kabel - počítač - server - data - propojení. Ilustrační foto.

Berlín - Německá vláda registruje každý den zhruba 20 vysoce specializovaných hackerských útoků na své počítače, uvedl dnes deník Bild. Terčem hackerských útoků je také německá armáda, která jich jen loni zaznamenala přes 47 milionů.

Informace listu Bild vycházejí z odpovědi německé vlády na dotaz poslanců strany Levice. Vláda v ní uvádí, že za zhruba jedním hackerským útokem týdně na její zařízení stojí tajné služby. Stále znovu se také objevují indicie, že ruští špioni se snaží získávat spolupracovníky mezi členy Spolkového sněmu.

Německá média dnes informují také o hackerských útocích na bundeswehr, z nichž jich loni bylo podle německého ministerstva obrany devět milionů hodnocených jako nebezpečné. Je to o půl milionu více než v roce 2015.

Téma hackerských útoků se v poslední době dostává do centra veřejné debaty i v dalších zemích. Americké tajné služby jsou přesvědčeny, že za hackerskými útoky na USA během amerických prezidentských voleb stojí Moskva. V Česku zase vzniká Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, který má zemi chránit před hackerskými útoky a dalšími bezpečnostními hrozbami.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

10°C

Dnes je středa 22. listopadu 2017

Očekáváme v 13:00 10°C

Celá předpověď