Na Vysočině zemřeli na chřipku tři lidé, přibývá zákazů návštěv

foto Nemocnice, lůžko - ilustrační foto.

Jihlava - Na Vysočině zemřeli kvůli chřipkám tři lidé. Ke dvěma úmrtím z minulého týdne přibylo další v pondělí. Jde o pětasedmdesátiletou ženu z okresu Jihlava, řekla dnes ČTK Radka Štěpánková z krajské hygienické stanice. Kvůli zvýšenému výskytu chřipkových onemocnění budou do odvolání zakázány návštěvy pacientů ve čtyřech z pěti krajských nemocnic. Otevřena zůstává pouze nemocnice v Novém Městě na Moravě na Žďársku; v tomto okrese je zatím nejnižší nemocnost.

Už od minulého pátku návštěvníci nesmí do nemocnice v Třebíči. Od středy platí zákaz v jihlavské nemocnici a ode dneška v nemocnici Pelhřimov. Havlíčkobrodská nemocnice bude pro návštěvníky uzavřena od pátku, aby se akutní respirační infekce a chřipky nešířily po odděleních. "Zvýšený výskyt chřipkových onemocnění pro hospitalizované pacienty představuje zdravotní riziko," sdělila ČTK mluvčí nemocnice Petra Černo.

Ve stejný den, tedy 30. prosince, začne platit zákaz návštěv i v dalších dvou zdravotnických zařízeních na Havlíčkobrodsku, a to v Psychiatrické nemocnici Havlíčkův Brod a v nemocnici následné péče, která je v Háji u Ledče nad Sázavou. Uzavřených zařízení může přibývat, aktuální údaje lze najít na webu hygieniků.

Počty lidí, kteří na Vysočině onemocněli virózami, se v minulém týdnu zvýšil o desetinu. Na Třebíčsku zemřel na chřipku devětasedmdesátiletý pacient a další, o 12 let mladší, na Žďársku. Lékaři na Vysočině v 51. týdnu evidovali 1461 nemocných v přepočtu na 100.000 obyvatel. Na Třebíčsku a na Havlíčkobrodsku byla překonána hranice epidemie. Aktuální údaje o počtu nemocných zveřejní krajská hygienická stanice v pondělí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

6°C

Dnes je pondělí 11. prosince 2017

Očekáváme v 23:00 5°C

Celá předpověď