Na Špilberku před Vánoci vystavuje malíř a ilustrátor Čech

foto Výtvarník, ilustrátor a tvůrce komiksů Pavel Čech představil 30. listopadu na hradě Špilberk v Brně výstavu svých prací. Expozice nazvaná Tajemné příběhy Pavla Čecha zavede návštěvníky do kouzelného světa, kde se skutečnost prolíná se sny, vzpomínkami na dětské hry a výjevy z dobrodružných příběhů pro mládež.

Brno - Křivolaké uličky, tajemné zahrady i zaprášené půdy s oblibou zobrazuje výtvarník Pavel Čech, jemuž Muzeum města Brna letos věnuje svou předvánoční rodinnou výstavu. Expozice je pozvánkou do kouzelného světa, kde se skutečnost prolíná se sny, vzpomínkami na dětské hry a výjevy z dobrodružných příběhů pro mládež.

Výstava s názvem Tajemné příběhy Pavla Čecha začala 30. listopadu na hradě Špilberk v Brně. Zavede návštěvníky do kouzelného světa, kde se skutečnost prolíná se sny, vzpomínkami na dětské hry a výjevy z dobrodružných příběhů pro mládež. Návštěvníci výstavu najdou od čtvrtka v druhém patře západního křídla hradu Špilberk, informoval za muzeum mluvčí Michael Kalábek. Kromě mnoha desítek obrazů a dalších výtvarných prací čeká na dětské návštěvníky i bludiště nebo stavba tajemného města.

Osmačtyřicetiletý brněnský rodák Čech má snadno rozpoznatelný rukopis. Jeho cesta k umění však nebyla přímá - pracoval ve strojírně, dlouho byl profesionálním hasičem. Přes deset let už se naplno věnuje malbě obrazů, kreslení komiksů, ilustrování a tvorbě autorských knih.

Výstava s názvem Tajemné příběhy Pavla Čecha začala 30. listopadu na hradě Špilberk v Brně. Zavede návštěvníky do kouzelného světa, kde se skutečnost prolíná se sny, vzpomínkami na dětské hry a výjevy z dobrodružných příběhů pro mládež. Za Velké dobrodružství Pepíka Střechy získal Cenu Magnesia Litera v kategorii knih pro děti a mládež. V minulosti obdržel také Cenu Muriel za nejlepší původní český komiks. K jeho posledním autorským pracím patří Dobrodružství Rychlé Veverky nebo Knížka pro dva.

Jsou světy, které mohou spatřit jen dětské oči, domnívá se Čech. Výstava Tajemné příběhy Pavla Čecha ale podle pořadatelů upoutá i dospělé návštěvníky.

Na sobotu 10. prosince muzeum plánuje velkou doprovodnou adventní akci pro děti nazvanou Tajemné Vánoce na Špilberku. V souvislosti s výstavou je připraven i vzdělávací program pro mateřské a základní školy, při kterém děti potkají pavouka Čendu, jednu z postav Čechových knih, a vydají se po stopách záhad z křivolakých uliček přímo ve výstavních místnostech.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

15°C

Dnes je pátek 24. listopadu 2017

Očekáváme v 9:00 7°C

Celá předpověď