Na severu Kalifornie dál zuří požáry, mrtvých už je 24

foto Následky požáru ve městě Santa Rosa v Kalifornii.

San Francisco - Tisíce hasičů na severu Kalifornie dál bojují s více než dvěma desítkami požárů, které si už vyžádaly život nejméně 24 lidí. Práci jim komplikuje silný vítr, informovala dnes agentura AP. Situace v oblasti zůstává nepřehledná, úřady pohřešují stovky lidí.

Kritická situace nyní panuje v okolí města Calistoga, které muselo opustit 5000 obyvatel. Zda město sežehnou plameny, závisí podle hasičů nyní již jen na větru. "Předpovědi hlásí silný vítr, zatím ale nedorazil," uvedl velitel hasičů Steve Campbell.

Další evakuace nařídily úřady v okresu Sonoma, který leží západně od Calistogy. Opustit své domovy musí i část obyvatel hlavního města okresu, téměř dvousettisícové Santa Rosy.

Úřady okresu Sonoma stále pohřešují 285 lidí. Není ale jasné, zda nejde jen o evakuované, kteří se již rodině přihlásili, ale úřady o tom zatím neví. Už čtrnáct lidí v okrese oheň o život připravil.

Plameny dosud zničily přes 3500 budov a spálily oblasti o rozloze 69.000 hektarů. Říjen, pokud jde o lesní požáry, tradičně patří v Kalifornii k nejhorším měsícům. S 24 mrtvými jsou aktuální požáry nejhorší od roku 1991. Guvernér Kalifornie Jerry Brown v osmi okresech vyhlásil stav nouze.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 19. července 2018

Očekáváme v 19:00 24°C

Celá předpověď