Na ruské obrazovky se s Putinem dostaly i uštěpačné vzkazy

foto Ruský prezident Vladimir Putin při tradiční televizní debatě.

Moskva - Na milionech ruských obrazovek se během dnešního přímého vysílání prezidentovy debaty se spoluobčany objevily i vzkazy od nespokojenců proti režimu a Vladimiru Putinovi osobně: "Tři prezidentská období stačila!", anebo "Kdy přestanete porušovat ústavu?".

Putin dnes již popatnácté během své politické kariéry debatuje před televizními kamerami v přímém přenosu. Vše připomíná pečlivě zrežírované představení, promyšlené do nejmenších detailů. Ještě před vysíláním se sešly více než dva miliony dotazů - a některé, mezi nimi i velice kritické, se objevily v rámečku na straně obrazovky, povšimla si agentura AFP.

"Putine, opravdu doufáš, že lidé věří tomuto cirkusu s vymyšlenými otázkami?" zněl jeden ze vzkazů, který si bylo možno přečíst během hojně sledovaného vysílání. "Sbohem, Vladimire!" následoval další vzkaz, než po chvilce zmizel z obrazovky.

Putin dosud oficiálně neoznámil, zda se v březnu příštího roku bude ucházet o další šestiletý mandát v čele státu. Podle průzkumů jeho popularita dosahuje historických rekordů, ale média si všímají i "vzpoury potomků Putinových voličů" v podobě hojné účasti mládeže na demonstracích, svolaných opozičním předákem Alexejem Navalným, kterého se úřady a soudy snaží předem vyřadit z jarního klání o Kreml.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

24°C

Dnes je čtvrtek 24. května 2018

Očekáváme v 19:00 22°C

Celá předpověď