Na horách bude sněžit a foukat, můžou se tvořit sněhové jazyky

foto Sníh, sněžení, zima, zimní počasí - ilustrační foto

Praha - Na horách na severu a severovýchodě České republiky by mohlo do pátku napadnout až 30 centimetrů sněhu. V Krušných horách, na Šumavě a Českomoravské vrchovině sněhu napadne maximálně polovina. Ve většině krajů navíc začne ve čtvrtek vát silný vítr, který ve vyšších polohách může tvořit sněhové jazyky, na hřebenech i závěje. ČTK to dnes oznámil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jeho upozornění na sněžení na horách platí od dnešního večera do pátečního poledne. Se silným větrem by lidé měli podle meteorologů počítat ve všech krajích s výjimkou Zlínského od čtvrtečního poledne do pátečního poledne.

"Ve čtvrtek vítr postupně zesílí na silný s nárazy kolem 72 kilometrů v hodině, na horách kolem 108 kilometrů v hodině. Rychlost větru bude vrcholit v noci na pátek, během pátečního dne bude vítr postupně slábnout," uvedl ČHMÚ.

V souvislosti se silným větrem by se lidé měli mít na pozoru před možným lámáním větví, případně vyvracením stromů. Zároveň by měli zkontrolovat nebo zabezpečit vánoční stromy na náměstích. Při jízdě na hory by řidiči měli sledovat dopravní zpravodajství a používat zimní výbavu. Současně by lidé měli omezit horské túry a nevydávat se zejména na hřebeny.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

11°C

Dnes je středa 22. listopadu 2017

Očekáváme v 19:00 7°C

Celá předpověď