Na Brutal Assault dorazilo rekordních 20.000 návštěvníků

foto V Josefově na Náchodsku začal 9. srpna metalový festival Brutal Assault, na kterém do soboty 12. srpna vystoupí na 110 skupin.

Josefov (Náchodsko) - Na metalový festival Brutal Assault, který v noci na dnešek skončil v areálu pevnosti v Josefově na Náchodsku, dorazilo rekordních zhruba 20.000 lidí. Všechny vstupenky byly vyprodané několik dní před akcí, řekl dnes ČTK Tomáš Fiala z týmu pořadatelů. Policisté letošní ročník festivalu hodnotí jako poměrně klidný.

"Spokojenost je velká, všechny zásadní kapely dorazily, nikde se netvořily fronty, takže jsme z hlediska organizátorů nejspokojenější co jsme kdy byli," řekl Fiala. Program narušila pouze páteční silná bouře, kvůli které pořadatelé asi na 20 minut z bezpečnostních důvodů přerušili program. "Epicentrum bouře nás o několik kilometrů minulo. Festivalový areál nebyl nijak poničený, částečně za to určitě vděčíme tomu, že jsme na území pevnosti, která vítr mohla zadržet," řekl Fiala.

Podle pořadatelů je návštěvnost 20.000 lidí na hranici kapacity festivalového areálu, o stěhování však neuvažují. "My chceme nabízet kvalitní program a dělat festival v tomto areálu, protože nám to umožňuje dělat daleko zajímavější věci než na nějakém letišti," řekl Fiala. Podle něj je možné úpravami v areálu zvýšit kapacitu pro příští rok o několik stovek návštěvníků.

Policisté v Josefově kvůli festivalu posílili hlídky, do kterých se zapojili i jejich kolegové z Polska, aby byla možná komunikace s polskými fanoušky. Na místě byl i antikonfliktní tým. "Celý festival byl bez větších problémů, řešili jsme 17 případů krádeží ze stanu, tři krádeže osobních věcí a během festivalu se nám podařilo zadržet dvě osoby, po kterých bylo vyhlášené celostátní pátrání," řekla dnes odpoledne ČTK mluvčí královéhradecké policie Iva Kormošová. Podle ní se začátek i závěr festivaly obešly bez vážnějších dopravních komplikací. Těsně před zahájením festivalu spadl jeden z členů pořadatelského týmu ze 4,5 metru vysokého lešení.

Brutal Assault vznikl původně jako malá akce na Moravě a často měnil místo svého konání. Přelom přinesl rok 2006, kdy díky atraktivnímu programu do Svojšic u Přelouče dorazilo 7000 lidí, po přesunu do Josefova návštěvnost ještě vzrostla. Například vloni dorazilo na 18.000 příznivců metalu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je neděle 22. července 2018

Očekáváme v 9:00 23°C

Celá předpověď