Modely pro dánský Lego House vznikaly v kladenské továrně

foto Modely pro Lego House (na snímku), který byl minulý týden otevřen v dánském Billundu, vznikaly v kladenské továrně Lega. Stavba objektu s podlahovou plochou 12.000 čtverečních metrů trvala čtyři roky. V celoročně otevřeném domě je 25 milionů kostek lega v různých zážitkových zónách včetně dvou výstavních a čtyř herních prostor. Zóny jsou odlišené čtyřmi barvami symbolizujícími aspekty hraní a učení se: červená kreativní schopnosti, modrá kognitivní schopnosti, zelená sociální schopnosti a žlutá emocionální schopnosti.

Kladno/Billund (Dánsko) - Modely pro Lego House, který byl minulý týden otevřen v dánském Billundu, vznikaly v kladenské továrně Lega. Stavba domu s podlahovou plochou 12.000 čtverečních metrů trvala čtyři roky. ČTK o tom informovala mluvčí kladenského závodu Lega Markéta Vaňková. Kladenští zaměstnanci společnosti podle ní připravili modely od návrhů až po výrobu.

Modely pro Lego House, který byl minulý týden otevřen v dánském Billundu, vznikaly v kladenské továrně Lega. Stavba objektu s podlahovou plochou 12.000 čtverečních metrů trvala čtyři roky. V celoročně otevřeném domě je 25 milionů kostek lega v různých zážitkových zónách včetně dvou výstavních a čtyř herních prostor. V celoročně otevřeném Lego domě je 25 milionů kostek lega v různých zážitkových zónách včetně dvou výstavních a čtyř herních prostor.

"Vytvořit místo, kde si budou moci návštěvníci užít lego na maximum, byl můj dlouholetý sen. Náš Lego House je oslavou kreativity a příkladem, jakou moc má učení hrou. Při hře si děti osvojují tolik potřebné základní dovednosti, jako je kreativita nebo schopnost spolupracovat a řešit problémy," uvedl majitel společnosti Lego Kjeld Kirk Kristiansen.

Zóny jsou odlišené čtyřmi barvami symbolizujícími aspekty hraní a učení se: červená kreativní schopnosti, modrá kognitivní schopnosti, zelená sociální schopnosti a žlutá emocionální schopnosti.

"Vše, od zážitkových zón přes venkovní prostory až po koncepci restaurací vychází z ideje hry a kreativity. Ať už v Lego House děláte cokoliv, vždy to bude mít něco společného s hraním si," dodal ředitel Lego House Jesper Vilstrup.

Modely pro Lego House, který byl minulý týden otevřen v dánském Billundu, vznikaly v kladenské továrně Lega. Stavba objektu s podlahovou plochou 12.000 čtverečních metrů trvala čtyři roky. V celoročně otevřeném domě je 25 milionů kostek lega v různých zážitkových zónách včetně dvou výstavních a čtyř herních prostor. K vidění je třeba téměř 16 metrů vysoký model nazvaný Strom kreativity z více než šesti milionů kostek lega vážící přes deset tun. Jeho stavba trvala 1200 hodin, výroba přes 24.000 hodin. Zajímavostí jsou například také modely dinosaurů nebo vodopádu téměř ze dvou milionů kostek.

Dům postavený podle projektu architektonické firmy BIG (Bjarke Ingels Group) představuje 21 bílých kostek postavených na sebe, jeho fasádu pokrývají dlaždice vytvářející iluzi, že budova je celá postavená z lega. Odhadem by jej ročně mohlo navštívit zhruba 250.000 lidí. Z kapacitních důvodů se tak zájemci musí předem objednat na webových stránkách Lego House. Ve městě mohou lidé navštívit také Legoland.

V kladenském závodu se stavebnice dekorují, kompletují se menší díly a balí. Závod má přes 2500 zaměstnanců. Lego má pět výrobních závodů, kromě Kladna ještě v Dánsku, Maďarsku, Mexiku a loni otevřenou továrnu v Číně.

Kostky lego byly vynalezeny v Billundu a poprvé uvedeny na trh v roce 1958.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 16. července 2018

Očekáváme v 5:00 16°C

Celá předpověď