Mexické zemětřesení má 286 obětí, záchranáři dál hledají živé

foto Následky zemětřesení v mexické metropoli.

Mexiko - Počet obětí úterního zemětřesení v Mexiku dál stoupá a už vzrostl na 286, z toho 148 lidí zahynulo v metropoli Mexiku. Na twitteru to dnes napsal šéf Národní civilní obrany Luis Felipe Puente. Záchranáři přitom již čtvrtý den po ničivých otřesech o síle 7,1 stupně stále pátrají po možných přeživších v troskách desítek domů, avšak naděje na vyproštění živých klesá s každou hodinou.

Celkem 73 lidí přišlo o život ve státě Morelos a 45 mrtvých evidují úřady v sousední Pueble, kde se nacházelo epicentrum otřesů. Ve státě Mexiko v okolí metropole zemřelo 13 lidí, v Guerreru šest a v Oaxace jeden člověk.

Prezident Enrique Peňa Nieto ve čtvrtek uvedl, že má informace o desítce spadlých domů v metropoli, kde záchranáři věří v nalezení živých. V nemocnicích bylo po otřesech ošetřeno přes 2000 osob.

Záchranářům se od úterního seizmického úderu podařilo dostat ze sutin šest desítek lidí a navzdory občasnému dešti komplikujícímu práci věří v další úspěchy. Z jedné zřícené kancelářské budovy byli téměř 36 hodin po zemětřesení vyproštěni tři živí lidé.

Do země navíc míří na pomoc týmy záchranářů, hasičů a specialistů se psy například z Chile, Panamy, Brazílie a Ekvádoru, ale třeba také z Izraele.

Nicméně agentura AP poznamenala, že se nezadržitelně blíží okamžik, kdy záchranáře nahradí buldozery a začnou odklízet trosky. Zatím úředníci stále ještě prohlašují, že záchranné akce pokračují.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je čtvrtek 19. července 2018

Očekáváme v 13:00 27°C

Celá předpověď