Městské divadlo v Brně nastudovalo muzikál Limonádový Joe

foto Zkouška muzikálu Limonádový Joe aneb Koňská opera v režii Petra Gazdíka 18. října v Městském divadle Brno. Kristian Pekar jako Joe.

Brno - Slavný muzikál Limonádový Joe aneb Koňská opera v režii Petra Gazdíka uvede v sobotu Městské divadlo Brno. Nové nastudování bude mít pouze 33 repríz. Derniéra je předem naplánována na 17. listopadu. O představení je zájem, na první reprízy už zbývá jen pár vstupenek, zjistila ČTK z rezervačního systému.

Zkouška muzikálu Limonádový Joe aneb Koňská opera v režii Petra Gazdíka 18. října v Městském divadle Brno. Jana Musilová jako Tornádo Lou. Postava limonádového Joea se na českých jevištích objevila více než čtyřicetkrát. Existuje tedy mnoho variant příběhu. Originální je také verze Městského divadla pod Gazdíkovou režijní taktovkou. Diváci se ale mohou těšit i na známé postavy, motivy a melodie.

Písně, které ve filmovém zpracování nazpívali například Karel Gott nebo Yvetta Simonová, uslyší diváci naživo v interpretaci herců Městského divadla. V hlavních rolích vystoupí Lukáš Janota nebo Kristian Pekar a pistolníkovu vyvolenou ztvární Ivana Odehnalová se Sárou Milfajtovou.

Zkouška muzikálu Limonádový Joe aneb Koňská opera v režii Petra Gazdíka 18. října v Městském divadle Brno. "Whisky to je moje gusto, bez whisky mám v srdci pusto... a celá řada dalších, již zlidovělých melodií a báječných textů dnes neodmyslitelně patří na první místo zlatého fondu českých hudebních komedií," uvedla tisková mluvčí divadla Lenka Pazourková.

Slavný pistolník se poprvé objevil v příbězích Jiřího Brdečky vycházejících na pokračování v týdeníku Ahoj na neděli. První divadelní zpracování uvedlo v roce 1944 divadlo Větrník s podtitulem Zabijácká suita. Brdečka se ke svým hrdinům znovu vrátil v románovém přepracování, které vyšlo v roce 1955. V témže roce získal příběh muzikálovou podobu a byla do něj připsána značná část písní, které později zazněly ve filmovém zpracování.

Nezapomenutelným se však Joeovo pátrání po kakaové skvrně velikosti mexického dolaru stalo až po filmovém zpracování režiséra Oldřicha Lipského z roku 1964. Pistolníka, který místo whisky pije limonádu a přísně dbá na mravnost, si zahrál Karel Fiala, jeho soka Miloš Kopecký.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

27°C

Dnes je čtvrtek 17. srpna 2017

Očekáváme v 9:00 19°C

Celá předpověď