Mercedes bude mít v roce 2022 v každé řadě elektromobil

foto Elektromobil Mercedes-Benz Concept EQA na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Frankfurt nad Mohanem - Automobilka Mercedes-Benz bude od roku 2022 nabízet v rámci každé modelové řady elektrickou alternativu. Celkem plánuje kolem 50 variant elektrických vozů. Mercedes to oznámil na frankfurtském autosalonu.

Značku mini vozů smart pak firma plánuje do roku 2020 v Evropě a Severní Americe zcela převést na elektrický pohon. Smart tak bude první značkou, která zcela přejde ze spalovacích motorů na elektromotory.

Konkurenční Volkswagen Group oznámila, že zavede elektrický pohon u každé ze 300 modelových řad v rámci skupiny do roku 2030. Toyota chce za tři roky zvýšit podíl prodávaných hybridů v Evropě o deset procentních bodů na 50 procent. V budoucnu chce v každé řadě nabízet hned dva hybridy, jeden úsporný a jeden výkonný.

Mercedes ve Frankfurtu představil supersportovní hybridní vůz AMG project One, který přebírá technologie formule 1 do běžného silničního provozu. Základní pohonnou jednotkou je přeplňovaný vidlicový šestiválec o objemu 1,6 litru, jehož turbodmychadlo je poháněné elektromotorem. Další elektromotor je napojený přímo na klikovou hřídel a jiné dva elektromotory pohání kola přední nápravy. Kombinovaný výkon vozu je 1000 koní a maximální rychlost přes 350 km/h.

Prodej vozů Mercedes-Benz v prvním pololetí vzrostl o 13,7 procenta na rekordních více než 1,14 milionu vozů. Prodeje značky nepřetržitě rostou jíž více než 50 měsíců. K růstu přispívá hlavně poptávka z Asie, vysoký je zájem hlavně o vozy třídy C a E a také o sportovně-užitkové vozy (SUV).

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je sobota 23. června 2018

Očekáváme v 7:00 13°C

Celá předpověď