Martina Formanová pokřtila audiopodobu své knihy a chystá další

foto Spisovatelka Martina Formanová.

Praha - Martina Formanová, manželka režiséra Miloše Formana, příští měsíc na několika akcích v České republice představí svoji novou knihu Povídky na tělo. Šestnáct povídek vyjde v nakladatelství Prostor. Jde o fikce odehrávající se v současnosti v České republice, uvedla v rozhovoru pro ČTK Formanová.

Spisovatelka spolu s oscarovým režisérem převážně pobývá na farmě v Connecticutu. Do Prahy tento týden přijela na křest zvukové podoby knihy s názvem Případ Pavlína, která pojednává o dramatické části života první české topmodelky Pavlíny Pořízkové.

V zaplněném konferenčním sále Amerického centra v Praze se tento týden kmotrou audioknihy Případ Pavlína kromě autorky stala například také herečka Petra Špalková. "Jsem moc ráda, že se kniha dostane k jiným čtenářům, v tomhle případě posluchačům, protože ne každý má část číst, ale hodně lidí, když dojíždí do práce, poslouchá audioknihy třeba v autě, takže budou mít příležitost se s knihou seznámit," řekla ČTK Formanová.

V současné době pracuje na anglické verzi knížky Případ Pavlína, ocenila audiopodobu knihy vyprávějící o mladých rodičích Anně a Jiřím Pořízkových, jejich útěku z Československa v roce 1968, erotikou nabitém vztahu, odvaze i selhání. "Petru Špalkovou mám ráda jako herečku a její přístup se mi moc líbil. Bylo to celé nesmírně pečlivě připravené a k nahrávce se hodí i připojená píseň od skladatele Ravena Cestou na protější břeh," uvedla Formanová.

Do České republiky přiletěla jen na dva dny. Vrátí se za měsíc, kdy v souvislosti s vydáním knihy plánuje několik autogramiád. Povídky na tělo pokřtí v pražském Jazz Docku společně s knížkou Každý něco tají, kterou napsala její bývalá spolužačka Andrea Sedláčková.

Formanová studovala pražskou FAMU, obor dramaturgie - scenáristika. Ještě před ukončením studia odešla do USA. Vystřídala mnoho zaměstnání, pracovala i jako asistentka Miloše Formana při natáčení jeho filmu Lid versus Larry Flynt. Po promoci se vrátila do USA natrvalo, s Formanem má dvojčata Andyho a Jima.

"Miloš má moje spisovatelské aktivity moc rád, je mým fanouškem a podporovatelem. Vážím si toho, že se mi za to moje psaní nijak neposmívá," řekla Formanová, která svůj knižní debut Skladatelka voňavého prádla vydala v roce 2002. Úspěch měla i druhá povídková knížka Trojdílné plavky z roku 2007.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je sobota 23. června 2018

Očekáváme v 7:00 13°C

Celá předpověď