Manchester udělil čestné občanství zpěvačce Grandeové

foto Americká zpěvačka Ariany Grandeová na charitativním koncertě v britském Manchesteru.

Manchester (Británie) - Britské město Manchester udělilo ve středu čestné občanství americké zpěvačce Arianě Grandeové. Radní tak ocenili její statečnost po teroristickém útoku z letošního května, po němž se mladá zpěvačka do města vrátila na charitativní koncert.

Severoanglický Manchesteru se stal terčem útoku sebevražedného atentátníka, který se odpálil letos 22. května večer krátce po skončení koncertu nyní čtyřiadvacetileté Grandeové. Po explozi zemřelo kromě atentátníka 22 lidí, z nichž polovina byli děti, a na 120 osob utrpělo zranění.

Grandeová se do Manchesteru dva týdny po útoku vrátila a uspořádala tam charitativní koncert, jehož se účastnilo na 50.000 diváků. Vystoupila na něm řada hudebníků, včetně rodáka z Manchesteru Liama Gallaghera (dřívějšího lídra kapely Oasis), Justina Biebera, skupiny Coldplay či Katy Perryové.

Zástupce starosty Manchesteru Richard Leese udělení čestného občanství zdůvodnil odvahou Grandeové, ale také tím, že přinesla útěchu tisícům lidí a pomohla vybrat miliony do nouzového fondu nazvaného We Love Manchester.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

21°C

Dnes je úterý 24. dubna 2018

Očekáváme v 3:00 14°C

Celá předpověď