Le Figaro: Jak by se měla řídit módou malá žena

foto Žena s kabelkou, móda - ilustrační foto

Paříž - Naštěstí nemusíte mít rozměry modelky, abyste si mohla udělat radost v obchodech. Co si však máte vybrat, abyste respektovala postavu, kterou vám příroda nadělila? Od kolika centimetrů je žena malá? Od 1,6 metru? Od 1,55 metru? Výška neříká všechno. Rovněž je třeba přihlížet ke stavbě těla a k rozměrům. Žena s harmonickou postavou bude vypadat větší než jiná, která má dlouhé tělo a krátké nohy. Záleží také na držení těla. Vzpřímené tělo s hlavou vzhůru změní všechno, píše francouzský deník Le Figaro.

Jsou nutné podpatky? Obecně se soudí, že ano. Je to logické. Ale ne všichni chtějí strávit celý den na podpatcích. Je vhodné vyvarovat se dvanácticentimetrových podpatků: riskujete, že budete vypadat ještě menší. Nenoste také boty na vysoké podrážce, které zkreslují postavu.

Zaměřte se na jemné, kulaté či hranaté podpatky ladící s postavou. Nenoste příliš uzavřené balerinky a střevíce se širokými pásky, které přispívají k nemotornému vzhledu, zejména u silných nohou. Dávejte přednost jemnosti a tenkému pásku kolem kotníků.

Jak se vyhnout oblečení, které zkracuje postavu? Široké a neforemné oděvy nikomu nepřidají, především malým ženám. Obejdete se bez volných šatů, pánské vesty a splývavých kalhot. Vyvarujte se také délky do půlky lýtek. Rovná sukně midi délky zkracuje nohu. Jestliže chcete dlouhé šaty, vyberte si průsvitnou a vzdušnou látku. Místo materiálů potištěných velkými vzory, které vzbuzují dojem, že jste ještě menší, dávejte přednost jemným motivům. Pohrát si můžete s vertikálními pruhy, které, jak známo, prodlužují.

Pokud jde o barvy, vyhýbejte se tomu, abyste nosily dvě různé barvy nebo pásek, což rozděluje postavu na dvě části. Lépe budete vypadat v oblečení jedné barvy či ve vzorovém stínování.

Vyvarujte se velkých kabelek a velké bižuterie, které malou postavu jen zvýrazňují. Vítány jsou dlouhé náušnice a dlouhé náhrdelníky.

"Žehnám módě, která přinesla zkrácenou délku kalhot," říká Claire, která má 1,55 metru. "Efekt je úžasný. Léta jsem si myslela, že takové kalhoty zkracují a nosila jsem džíny dlouhé až k podrážce. Byla to chyba. Zkrácená délka přidává centimetry," říká. Pět centimetrů nad kotníkem je optimální délka.

Postavu, ať už je štíhlá nebo zaoblená, prodlužuje rovněž odhalená kůže. Otevřená vesta, krátké či vyhrnuté rukávy a výstřih ji dodají centimetry.

Návrhářka značky Aeschne Sandrine, která měří 1,58 metru a váží 43 kilogramů, přechází mezi regály s dámským a dětským oblečením. "Moje výška mi dělala problémy také ze společenského hlediska. Ve škole jsem byla ´trpaslice´ nebo ´ta mrňavá blondýnka´. Musela jsem si kupovat dětské kalhoty na čtrnáct až šestnáct let," říká.

Pokud nechcete, abyste se podobala panence, musíte si vybírat dětské oděvy blízké dámské módě a pěkné tenisky dívčí velikosti 35 bez růžového poníka.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je středa 20. června 2018

Očekáváme v 15:00 27°C

Celá předpověď