Kvůli bombové hrozbě evakuovali v Dánsku letiště a obchodní domy

foto Dánský policista - ilustrační foto.

Kodaň - Kvůli bombové hrozbě evakuovala dnes dánská policie dvě letiště nedaleko měst Roskilde a Aarhus a dvě nákupní střediska ve městech Roskilde a Slagelse. Po prohledání označených míst ale nikde žádný podezřelý předmět nenalezla, informovala agentura DPA. Výhrůžky dostalo dnes několik institucí po celém Dánsku. Všechny přišly z jedné e-mailové adresy. Podezřelého muže už policisté zadrželi.

Města Roskilde a Slagelse se nacházejí asi 50 kilometrů od sebe na ostrově Sjaelland - stejně jako dánská metropole Kodaň. Aarhus leží na severu Jutského poloostrova.

Kromě evakuovaných míst bombovou hrozbu dnes obdržely i další veřejná místa a instituce. Jedním z nich bylo kodaňské letiště Kastrup, jedno z největších v Evropě. Podle policie ale nebyl důvod k jeho evakuaci. Výhrůžky ze stejného e-mailu dostalo téměř ve stejnou dobu také několik vysokých škol a nemocnic po celé zemi.

"Policie při prohledávání žádné podezřelé předměty nenašla," uvedli policisté na twitteru.

Muže podezřelého z toho, že e-maily rozeslal, dánští policisté zadrželi ve městě Slagelse na východě Sjaellandu. Podrobnosti o jeho totožnosti nesdělili. V úterý by měl soud rozhodnout o uvalení vazby na zadrženého.

Letiště Roskilde i Aarhus po několika hodinách obnovila provoz. V Roskilde ročně přepraví asi 21.000 cestujících, letištěm u Aarhusu loni prošlo kolem 365.000 pasažérů, uvedla DPA.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

27°C

Dnes je čtvrtek 17. srpna 2017

Očekáváme v 3:00 15°C

Celá předpověď