Koncert Müllera na Točníku stejně jako před lety provázel déšť

foto Na Točníku na Berounsku odstartoval 14. července třetí ročník putovního festivalu Hrady CZ.

Točník (Berounsko) - Jeden z nejpopulárnějších slovenských zpěváků v Česku Richard Müller vystoupil na úvod 13. ročníku putovního festivalu Hrady CZ v podhradí Točníku na Berounsku. Interpret, který v obou zemích prodal více než milion svých alb, se na Hradech CZ představil po 12 letech a pamětníci vzpomínali, že stejně jako dnes i tehdy jeho koncert provázel déšť. Letos nepřízeň počasí na několik minut přerušila Müllerovo vystoupení, když se voda dostala na pódium.

Na úvod Müller s kapelou za zády nabídl fanouškům skladbu 2 líšky ze svého alba s názvem 01 a česky zpívaný hit Nina Ricci s textem prezidentského kandidáta Michaela Horáčka, který se nakrátko objevil v publiku. Müller, který si loni ke svým 55 narozeninám nadělil album 55 navazující na jeho předchozí "narozeninová" alba s názvy 33 a 44, zmoklému, ale vděčnému publiku, nabídl známé písně jako Tlaková níž, Srdce jako kníže Rohan, Po schodoch nebo Nebude to ľahké. Mnohé refrény si přítomní zpívali s ním.

Festival, který letos v anketě Žebřík obhájil prvenství v kategorii Akce roku, zahájila skupina Smrtislav. Stovky fanoušků se pak vybouřily při energické produkci kapely Vypsaná fixa a zazpívaly si slogany v refrénech rappera Vladimira 518. Velký úspěch sklidil také veselý punk kapely Visací zámek, která ve stejné sestavě působí na tuzemské hudební scéně již od roku 1982.

Úvod festivalu tradičně oživil večerní karneval s vyhlášením nejlepších masek. V hledišti se tak objevili hudební fanoušci převlečení za vojáky starořecké Sparty, různé komiksové postavičky, piráty nebo princezny. Dnešní program ještě nabídne vystoupení kapel Horkýže Slíže a Rybičky 48. V sobotu se mohou fanoušci těšit na Arakain s Lucií Bílou, kteří na Hradech CZ vystoupí poprvé. V průběhu léta na jednotlivých zastávkách vystoupí mimo jiné Tomáš Klus, Mig 21, No Name, Mandrage nebo Xindl X.

Festival Hrady CZ se letos vedle Točníku bude konat na Kunětické hoře (21. až 22. července.), na Švihově (28. až 29. července), v Rožmberku nad Vltavou (4. až 5. srpna), na Veveří (11. až 12. srpna), v Hradci nad Moravicí (18. až 19. srpna), na Bouzově (25. až 26. srpna), na Bezdězu (1. až 2. září) a na slovenském hradě Červený Kameň (10. září).

Vstupenky zahrnují vstup na prohlídkové okruhy jednotlivých památek zdarma. Na Točník je zavedena autobusová kyvadlová doprava od železniční stanice Hořovice. Také letos festival Hrady CZ na Točníku nabízí VIP kempy s nadstandardními ubytovacími službami za poplatek. VIP Hradní kempy jsou oplocené, hlídané a osvětlené areály s nonstop recepcí a úschovnou, možností dobití mobilů, nákupu potravin a nápojů, sprchami s teplou vodou, umývárnami a sociálním zařízením. Letos poprvé přibyly splachovací toalety. Stanová městečka zdarma i nadále zůstávají. Zde je k dispozici sociální zařízení, pitná voda a koše na odpad.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

16°C

Dnes je čtvrtek 26. dubna 2018

Očekáváme v 7:00 11°C

Celá předpověď