Kněz Ladislav Heryán představil svou knihu Exotem na této zemi

foto Salesiánský kněz a pedagog Ladislav Heryán představil 19. října v pražské Knihovně Václava Havla svoji knihu s názvem Exotem na této zemi.

Praha - V pražské Knihovně Václava Havla salesiánský kněz a pedagog Ladislav Heryán představil svou knihu Exotem na této zemi. Publikace s podtitulem O božím milosrdenství je vyprávěním šestadvaceti příběhů lidí často z okrajových vrstev společnosti. Mísí se v nich biblická podobenství s realitou současného světa.

Autor v knize vyjadřuje svoje negativní názory na Vladimira Putina, odvážně deklaruje i svůj vstřícný postoj k církevním sňatkům transsexuálů a homosexuálů a nevyhýbá se ani s tématu imigrace a českým postojem k uprchlíkům. Otevřený je i sám k sobě.

"Název vymyslel šéfredaktor vydavatelství Portál Martin Bedřich podle jedné z kapitol knihy. V každé kapitole je nějaký můj osobní příběh ilustrovaný úryvkem z bible. Příběh povídky Exotem na této zemi je z Divadla Archa, kde jsem uváděl pořad k výročí úmrtí Filipa Topola. Vzniklo to na základě mé reakce na urážku z publika a rozvíjím tam v nadsázce myšlenku, že křesťané jsou tak trochu exoti," řekl ČTK Heryán přezdívaný "pastor undergroundu", který je znám především jako teolog s úzkými vztahy k undergroundu a mívá pravidelnou bohoslužbu na rockovém festivalu Trutnoff v Trutnově.

"Heryánova kniha vydá za kubické metry výkladových teologických slovníků a kvanta pastýřských listů," uvedl v recenzi knihy Zdeněk A. Eminger.

Jako salesián se Heryán věnuje řadu let službě mladým lidem a dětem, jako biblista učil na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, nyní působí na Vyšší odborné škole sociálně pedagogické a teologické Jabok a na Institutu ekumenických studií při Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Rodák z Nového Jičína kázal v roce 2011 při pohřbu Ivana Martina Jirouse a před třemi lety vedl poslední rozloučení s Filipem Topolem. Letos v lednu vyšla kniha Země bez obzoru, ve které diskutuje s rozhlasovým redaktorem Petrem Vaďurou.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

25°C

Dnes je čtvrtek 17. srpna 2017

Očekáváme v 15:00 27°C

Celá předpověď