Kia příští rok ukáže jednu z variant nové generace cee´d z Žiliny

foto Ilustrační foto - Automobilka Kia Motors představila 27. září na autosalonu v Paříži třídvéřový model pro cee´d, který se má vyrábět ve slovenském závodě u Žiliny.

Frankfurt nad Mohanem - Automobilka Kia by mohla již v příštím roce ukázat jednu z karosářských variant nové generace úspěšného modelu cee´d, který se vyrábí v Žilině na Slovensku. O kterou verzi půjde, však automobilka nespecifikovala. Uvedl to dobře informovaný zdroj z automobilky.

Na autosalonu ve Frankfurtu představila Kia koncept Proceed v podobě tzv. prodlouženého hot-hatche. Pětidveřový model má klesající protaženou zadní část a podle hlavního návrháře evropské divize společnosti Gregoryho Guillauma naznačuje, jak by mohla jedna z karosářských variant příští generace vypadat.

"Prodloužený hot-hatch, který zde vidíte, by pro nás mohl být alternativou. Jde o třetí typ karoserie - zachovává si sportovní charakter modelu pro_cee’d, ale byl přepracován a přetvořen tak, aby byl kombinací nápadného nového vizuálního vzhledu s příměsí praktické univerzálnosti. Koncept modelu Proceed je naší vizí toho, jak reinkarnovat energického ducha modelu pro_cee’d a oživit jej pro novou generaci řidičů," uvedl Guillaume.

Podle mluvčí českého zastoupení značky Kateřiny Jouglíčkové si Kia testuje, jaký ohlas bude mít koncept u veřejnosti a médií a podle toho se pak rozhodne o nasazení do výroby. Podobně postupovala i u konceptu GT, ze kterého vzešel sportovní Stinger. "Otázkou jen zůstává konečný design reálného vozu. Dá se říci, že pokud vystavený hot-hatch uspěje, tak by měla zmizet třídveřová verze označovaná jako pro_cee´d," dodala.

První cee´d ze Slovenska měl premiéru v roce 2008 a nový model po něm přišel v roce 2012. Kia v závodě u Žiliny vedle modelu cee´d vyrábí i vozy Sportage a Venga. Loni vyrobila 339.500 aut.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 20. července 2018

Očekáváme v 13:00 27°C

Celá předpověď