Kapela Kryštof roztancovala, rozezpívala a rozblikala Strahov

foto Richard Krajčo se skupinou Kryštof vystoupil 16. září v Praze na Strahově na koncertu, kterým si kapela připomíná 25. výročí svého založení. Další koncert se uskuteční v neděli 17. září.

Praha - Kapela Kryštof svými popovými písněmi roztancovala a rozezpívala 40.000 lidí na vyprodaném fotbalovém stadionu Evžena Rošického na pražském Strahově. Během večera skupina několikrát efektně rozblikala zaplněné ochozy za pomoci svítících náramků, které obdrželi návštěvníci u vchodu do areálu. Show plnou pyrotechnických a světelných efektů zakončil po přídavcích velký ohňostroj. Druhý koncert, na který ještě zbývají vstupenky k stání, bude na stejném místě v neděli.

Vedle nových písní Šňůry, Naviděnou, Nesmím zapomenout a Zůstaň se mnou se přítomní dočkali většiny hitů formace. Velkou část z nich odzpívali návštěvníci, mezi kterými převládaly dívky a ženy, s kapelou. I přes velký prostor se zpěvák Richard Krajčo snažil navázat kontakt s publikem, například skladbu Atentát zazpíval v ochozech mezi lidmi.

Video: Koncert kapely Kryštof na vyprodaném Strahově
16.09.2017, 22:30, autor: Martina Adamcová, zdroj: ČTK

Na koncert, který byl součástí oslav 25 let Kryštofa na hudební scéně, dorazili jako hosté raper Majk Spirit a veterán tuzemské hudební scény Petr Janda, se kterým si kapela zazpívala známé písně z repertoáru jeho skupiny Olympic Okno mé lásky a Dej mi víc své lásky. Koncerty zahraničních popových hvězd pak připomněl tanec Krajča s dívkou z publika při písni Cesta a následná žádost o ruku od jejího partnera přímo na jevišti.

Skupina Kryštof vystoupila 16. září v Praze na Strahově na koncertu, kterým si kapela připomíná 25. výročí svého založení. Další koncert se uskuteční v neděli 17. září. Jedním z hostů byl Petr Janda.  Koncert otevřelo promítání fotografií z historie skupiny. Na pódium o rozměrech 60 krát 17 metrů s dlouhým molem vedoucím hluboko do davu lidí jako první dorazil lídr Krajčo a zahájil večer akustickou verzí hitu Lolita. Stadion byl pro první návštěvníky otevřen v 15:00, o hodinu později začala produkce předkapely Hodiny. Před hlavním programem návštěvníky v nevlídném počasí bavili ještě písničkář Sebastian a skupina Jelen, která se setkala se vstřícným přijetím.

"Tímto koncertem asi dosáhneme s Kryštofem našich nejvyšších met a to nám už nikdo nevezme. Teď už bych si jenom přál, aby nám nadále každé dva roky fungovaly festivalové Kryštof kempy, které nás hrozně baví," uvedl před časem v rozhovoru pro ČTK Krajčo.

Kryštof si čtvrtstoletí na hudební scéně připomněl také vydáním videoklipu a singlu Šňůry, jenž se spolu s dalšími třemi novými písněmi objevil na kompilačním albu s názvem 25. Kapela bývá kvůli spopupráci s Nadací Agrofert spojována s hnutím ANO Andreje Babiše. Několik fanoušků dnes na Strahov dorazilo v tričkách s nápisem 'Miluju Kryštof, nesnáším Andreje'.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

24°C

Dnes je pátek 25. května 2018

Očekáváme v 9:00 19°C

Celá předpověď