Kalendář Pirelli 2017 ukazuje hollywoodské hvězdy

foto Fotograf Peter Lindbergh a herečky Nicole Kidmanová a Uma Thurmanová při představování kalendáře Pirelli 2017.

Paříž - Proslulý kalendář Pirelli pro rok 2017 nabízí snímky 14 slavných hereček. Hvězdy Hollywoodu jako Uma Thurmanová, Helen Mirrenová či Nicole Kidmanová přitom souhlasily s tím, že je fotograf Peter Lindbergh zvěční téměř nenalíčené. Kalendář, zveřejněný dnes v Paříži, nabízí jejich černobílé snímky. Na většině jsou ženy oblečené, což je s ohledem na tradiční erotické ladění kalendáře překvapivé, soudí agentura AP.

Herečka Helen Mirrenová při představování kalendáře Pirelli 2017 z dílny Petera Lindbergha. Německý fotograf a režisér Lindberg v kalendáři nazvaném Emotional opustil od polonahých modelek z minulých ročníků. "Jedná se o dramatický odklon od necudných záběrů, které v posledních desítkách let proslavily ve světě kalendář od italského výrobce pneumatik," napsala AP.

"Sexy pojetí je zpravidla spojováno s bikinami a vysokými podpatky, zatímco já to vnímám úplně jinak. Myslím si, že sexy je něco velmi, velmi skrytého, nikoli ukazovaného," vysvětlil Lindbergh.

Ve 44. ročníku kalendáře Pirelli se představuje sedm držitelek filmových Oscarů Nicole Kidmanová, Helen Mirrenová, Lupita Nyong'oová, Penelope Cruzová, Julianne Mooreová, Alicia Vikanderová a Kate Winsletová. Kromě nich jsou v kalendáři jejich kolegyně, z nichž mnohé získaly oscarové nominace, Charlotte Ramplingová, Jessica Chastainová, Uma Thurmanová, Léa Seydouxová, Robin Wrightová, Rooney Maraová a Čang C'-i. Jako "čestného hosta" Lindbergh do kalendáře zařadil rovněž profesorku moskevské univerzity Anastasii Ignatovovou.

pek sva

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

15°C

Dnes je pátek 24. listopadu 2017

Očekáváme v 11:00 12°C

Celá předpověď