Jihomoravské volby byly zpochybněny kvůli přístupu pro invalidy

foto Volby, volební místnost - ilustrační foto.

Brno - Krajské volby na jihu Moravy zpochybnil jeden občan kvůli chybějícímu přístupu pro invalidy v Brně. Zatím je to jediný návrh na zneplatnění voleb do Zastupitelstva Jihomoravského kraje. Na rozhodnutí má krajský soud 20 dní, řekla dnes ČTK mluvčí soudu Simona Pešková. Návrhy na neplatnost hlasování mohou lidé podávat do pátku.

Podle stěžovatele nebyly přístupné všechny volební místnosti invalidním voličům v městské části Brno-Královo Pole, uvedla mluvčí soudu.

Na podávání žalob s návrhy na neplatnost voleb je čas do pátku. Pokud by soud některý z návrhů na zpochybnění voleb uznal za oprávněný, musely by se v příslušných městských částech nebo v celém regionu konat dodatečné volby.

Volby v Jihomoravském kraji vyhrálo ANO, které má v zastupitelstvu 15 mandátů z 65. Druhá KDU-ČSL jich má 11 stejně jako třetí ČSSD. KSČM získala sedm mandátů, ODS šest, po čtyřech mají TOP 09 s Žít Brno, Starostové pro Jižní Moravu a SPD s SPO. Poslední tři mandáty mají Zelení a Piráti.

Hnutí ANO možná již o víkendu podepíše koaliční smlouvu se svými partnery. Vytvoří koalici s ČSSD, Starosty pro Jižní Moravu a TOP 09. Bude mít 34 mandátů z 65.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

26°C

Dnes je čtvrtek 17. srpna 2017

Očekáváme v 19:00 26°C

Celá předpověď