Jihlava neposilovala, přesto věří v ligovou záchranu

foto Vedení prvoligového týmu FC Vysočina Jihlava představilo 14. února na tiskové konferenci před zahájením jarní fotbalové sezony novinky v týmu, posily a plán. Na snímku je ředitel klubu Zdeněk Tulis.

Jihlava - V předchozích čtyřech sezonách fotbalisté Jihlavy vždy boj o záchranu zvládli a stejný cíl si dávají i pro nadcházející jarní část první ligy. Po podzimu sice mají jen 13 bodů a jsou předposlední, ale věří, že se mezi elitou udrží. V sezoně 2013/14 na tom byli ještě o bod hůře a nakonec skončili na osmém místě.

"Určitě jsme neprožili veselou zimu. Stačí se podívat na tabulku, kde figurujeme na předposledním místě a v tabulce pravdy máme minus 14 bodů. To nás samozřejmě strašilo během celé zimní přípravy," připustil ředitel klubu Zdeněk Tulis na dnešní tiskové konferenci.

"Naší snahou bylo zocelit mužstvo takovým způsobem, abychom se byli schopní co nejdříve dostat ze sestupových vod a pro Kraj Vysočina zachránit nejvyšší soutěž. Víme, že tento úkol rozhodně nebude jednoduchý. Věříme však, že na jaře doženeme resty, které jsme nastřádali během podzimu," doplnil.

V Jihlavě věří současnému kádru a místo posilování vsadili především na sehranost. Jedinou výraznější novou tváří je obránce Martin Nový, který přišel na hostování ze Sparty a bojuje o místo v základní sestavě.

"V minulosti jsme změn udělali opravdu hodně, což může být jedním z důvodů, proč jsme na sestupovém místě. Mužstvo si musí sednout a sehrát se. Zároveň jsme takto chtěli dát hráčům jasný signál, že věříme jejich schopnostem a touze ligu zachránit," řekl sportovní manažer Milan Bokša.

Vedení prvoligového týmu FC Vysočina Jihlava představilo 14. února na tiskové konferenci před zahájením jarní fotbalové sezony novinky v týmu, posily a plán. Na snímku je trenér Michal Bílek. Klíčem k úspěchu má být zejména domácí prostředí, kde Vysočina přivítá většinu soupeřů v boji o záchranu. "Musíme vítězně zvládat zápasy na domácí půdě. Hostíme zde Brno, Karvinou, Slovácko, Příbram a Hradec Králové, což jsou týmy naší úrovně a budou spolu s námi bojovat o udržení v lize. To budou zápasy o život, v nichž bude tříbodový zisk nutností," uvedl trenér Michal Bílek, který v udržení mezi elitou věří.

"Jsem přesvědčen, že stávající tým je kvalitní. Na podzim nás postihlo poměrně hodně zranění. Kádr má jednoznačně na to, aby ligu zachránil," dodal bývalý reprezentační kouč, který s týmem přes zimu pracoval i na změně na rozestavení 3-5-2.

"Každopádně to představuje jednu z variant složení základní jedenáctky. Neříkám, že zrovna hned na Slavii nastoupíme v tomto rozestavení, ovšem ověřili jsme si, že mužstvo je schopné takto hrát," naznačil Bílek možná největší zimní změnu Jihlavy.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Načíst další článek

4°C

Dnes je čtvrtek 18. ledna 2018

Očekáváme v 17:00 7°C

Celá předpověď