Igráček dostane po letech nové prostředí - domeček a hrad

foto U příležitosti 40. výročí vzniku legendární hračky Igráček představilo vedení firmy Efko-karton ve svém výrobním závodě v Novém Veselí na Žďársku 8. dubna montážní závod, ve kterém figurky vyrábí. Akce se zúčastnili i tvůrci hračky designérka Marie Pavlíčková Krejchová a konstruktér Jiří Kalina.

Praha - Populární postava Igráček dostane letos před Vánocemi vlastní prostředí, česká společnost Efko začne prodávat Igráčkův domeček a hrad. Novinkou jsou také postavičky v motokáře, námořník s lodičkou a kominík. Na tiskové konferenci to dnes uvedl majitel výrobce hraček Efko Miroslav Kotík.

"V rámci přípravy her dbáme na to, aby naše hry členy rodiny sbližovaly. Tedy, aby bavily i dospělé, a ti při společném hraní s radostí trávili čas se svými dětmi. Igráčkovým světem, tedy domečkem a hradem, chceme rozšířit hrací prostředí pro holčičky i kluky," uvedl Kotík.

Další novinkou má být podle něj také Igráček v autíčku na autodráze. Postavička bude také nově v balení nákladních autíček MultiGo. Půjde o stavební vůz s valníkem a sklápěčku, cisternu s hasičem a popelářské auto s popelářem.

Nový koncept má mít reálnější podobu skutečných aut. "Pro letošní rok jsme nachystali novou kolekci, která je zajímavá hlavně v tom, že je tematicky spjatá s nějakým oborem. Šli jsme do detailnějších potisků, aby to víc evokovalo skutečnost," dodal Kotík.

Češi v letošním předvánočním období utratí za hračky více než tři miliardy korun. Je to o několik set milionů více než loni. Vyplývá to z posledních odhadů společnosti Wormelen group, která provozuje mj. prodejny Bambule, Sparkys a HM Studio. Hitem letošního roku jsou interaktivní hračky.

Češi loni utratili za hračky 6,35 miliardy korun. Je to o 100 milionů korun více než o rok dřív. Vyplývá to z údajů Sdružení po hračku a hru. "Stále se mění struktura prodejní sítě ve prospěch velkých řetězců umístěných v nákupních centrech. V Praze se prosazuje především obchodní dům Hamleys," uvedl místopředseda sdružení Jiří Šťastný.

Firma Efko-karton v Novém Veselí na Žďársku už loni oznámila, že vyrobila přes milion figurek Igráčků. Legendární plastovou hračku vytvořenou před více než 40 lety zmodernizovala a v roce 2010 ji vrátila na trh. Prodává se i v zahraničí.

Igráčky kompletují pracovníci v Novém Veselí ručně z devíti nebo deseti plastových dílů. Za rok jich udělají 200.000 až 250.000. Na export směřuje 30 procent. S Igráčkem si tak kromě Česka hrají děti kupříkladu i na Slovensku, v Maďarsku, Rusku, Polsku, Německu, ale také v Jižní Koreji a Kanadě.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je úterý 17. července 2018

Očekáváme v 23:00 22°C

Celá předpověď