Idos.cz zveřejnil první spoje RegioJetu na trase do Brna

foto Ilustrační foto - Anonym nahlásil 1. února bombu ve vlacích RegioJetu a Leo Expressu. Policie spoje zastavuje ve stanicích a prohledává je, kontroluje také cestující. Problém se týká celé republiky, spoje nabírají značné zpoždění. Snímek je z ostravského hlavního nádraží.

Praha - Vyhledávač dopravních spojení Idos.cz zveřejnil první železniční spoje soukromé společnosti RegioJet na trase mezi Prahou a Brnem, o které se společnost pře s Českými drahami. Vlaky pokračující dále do Bratislavy by měly z Prahy vyjíždět v 07:19 a 15:19, spoj směřující z Brna přes Břeclav do Starého Města u Uherského Hradiště pak v 17:19. Přestože spoje už na internetu zobrazeny jsou, Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) trvá na tom, že oficiálně ještě rozhodnuto není. ČTK to dnes řekla mluvčí správce kolejí Kateřina Šubová.

Že jde o zatím neoficiální časy, potvrzuje i společnost Chaps, která internetový vyhledávač spravuje. Poukázala ale na to, že jde o data, která jí jako předběžná dala právě SŽDC. Pokud se tak v definitivním jízdním řádu něco změní, není podle ní problém informace upravit.

S tím souvisí mimo jiné i to, že na zobrazené vlaky není možné koupit jízdenky. Zatím zveřejněné odjezdové časy nechtěl mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj komentovat s tím, že společnost počká na definitivní podobu jízdního řádu. Tři páry spojů, z toho dva do Bratislavy a jeden do Starého Města přes Brno a Břeclav přitom firma po SŽDC dlouhodobě požadovala.

Vstup soukromé konkurence na trať do Brna se snaží dlouhodobě zablokovat České dráhy. Ty v minulosti například žalovaly Drážní úřad za to, že odmítl o výhradách drah ohledně vstupu RegioJetu na trasu rozhodnout a zároveň požadovaly aby soud předběžným opatřením zakázal SŽDC dopravce na trasu pustit. Tento požadavek Českých drah nicméně Městský soud v Praze zamítl.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

16°C

Dnes je čtvrtek 21. září 2017

Očekáváme v 9:00 11°C

Celá předpověď