Hotely v Česku jsou hlavně na Silvestra na horách plné

foto Husova bouda v Peci pod Sněžkou (na snímku z 24. listopadu 2016).

Praha - Na Silvestra jsou hotely v České republice, zejména na horách již plné. Volná místa najdou lidé na konec roku málokde, zájem je také o lázně nebo města známá svými památkami, jako jsou Český Krumlov či Praha. Podstatně méně turistů chce trávit v hotelech Štědrý den.

Třeba v Krkonoších lidé i čekají na případné uvolnění míst na Silvestra. "Od 25. prosince do 2. ledna už máme úplně plno, jsou tam dokonce čekačky - klienti čekají, jestli se něco ještě neuvolní," řekl ČTK ředitel hotelu Sklář v Harrachově Marian Novotný. V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn je Silvestr podle majitele ubytovacího portálu spindleruv-mlyn.com Martina Jandury zatím vyprodaný přibližně ze 70 až 75 procent, v prosinci tak již budou lidé shánět pobyt podle svých představ těžko.

I šumavské hotely se rychle plní. V Modravě si například lidé na horách domlouvají pobyt i rok dopředu a podle Moniky Karlové z tamního obecního infocentra přijedou na Silvestra - na rozdíl od jiných zimních termínů - i tehdy, když nenapadne sníh. Vánoce jsou ale obsazené méně. Na Kvildě, kde je také Silvestr beznadějně vyprodaný měsíce dopředu, jsou vánoční svátky podle starosty Václava Vostradovského obsazené jen asi z 20 procent.

Poprvé za posledních 25 let nabízí letos vánoční pobyty také hotel na vrcholu libereckého Ještědu. Kapacita je velmi omezená, Štědrý den bude moci na Ještědu strávit třicítka hostů. Volná místa ale zatím jsou.

Kromě horských hotelů budou turisté těžko hledat místa na Silvestra třeba i v Českém Krumlově, zapsaném na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Stejně jako do hotelů v Praze tam míří řada turistů z ciziny, v posledních letech přibývá hostů z Asie.

Velký zájem je rovněž o lázeňské pobyty. Jedním z nejrušnějších období jsou Vánoce a přelom roku samozřejmě pro velké karlovarské hotely, kam míří lidé z celého světa i díky záběrům ze známých filmů, jako je třeba bondovka Casino Royale. Plno mají ale i menší lázeňská města. Lázně Luhačovice na Zlínsku nabízejí pro vánoční a silvestrovské pobyty 750 lůžek, většina je už vyprodána. Obsazeno mají také Lázně Aurora a Bertiny lázně v Třeboni na Jindřichohradecku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

13°C

Dnes je pondělí 23. října 2017

Očekáváme v 1:00 8°C

Celá předpověď