Hotely na horách v Česku mají na Silvestra téměř plno

foto Na snímku z 25. prosince 2016 je Špindlerův Mlýn v Krkonoších.

Praha - Hotely a penziony v Česku mají na Silvestra téměř plno, zvláště na horách. Většinu míst na poslední den v roce měly obsazenou již před několika týdny či měsíci, protože lidé si silvestrovský pobyt zamlouvají často i s mnohaměsíčním předstihem. Ojediněle se ale ještě najdou volné pokoje. Vyplývá to z ankety ČTK mezi hoteliéry.

Podle prezidenta Asociace hotelů a restaurací ČR Václava Stárka jsou například horská střediska téměř vyprodaná, stejně jako většina turisticky atraktivních míst. Lepší situace pro rezervaci na poslední chvíli podle něj bude v menších městech. "Ale taková klasicky historická místa, kde jsou například památky UNESCO, budou obsazená," dodal.

Třeba ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších mají zájemci o silvestrovský pobyt stále šanci. Volná místa se podle majitele ubytovacího portálu spindleruv-mlyn.com Martina Jandury dají sehnat ve všech kategoriích ubytování. Podle Lenky Kostlánové z infocentra v Rokytnici nad Jizerou mají v Krkonoších volná místa hlavně priváty a apartmány, ale třeba v Harrachově lze ještě najít ubytování i v hotelích.

Na jihu a západě Čech se plní pokoje v horských hotelech na Šumavě, ale i ve městech. V Českém Krumlově, známém památkami zapsanými na seznamu světového dědictví, nebo v Českých Budějovicích zůstává v těchto dnech jen minimum volných pokojů. Plno hlásí na Silvestra také plzeňský hotel Central na hlavním náměstí. Hotel naproti katedrále obsazují pro své klienty německé cestovní kanceláře, které jsou tradičními zákazníky.

Podobná je situace v Karlovarském kraji, který kromě horských středisek v Krušných horách nabízí také lázně. Lázeňské hotely v Karlových Varech, včetně těch nejluxusnějších, mají na Silvestra vyprodáno nebo jen poslední volné pokoje a stejně obtížně budou lidé nyní hledat místa například v horách na Božím Daru. Rovněž ve Zlínském kraji jsou plné hotely a penziony na horách v Beskydech i lázeňské hotely v Luhačovicích.

Turisty láká na Silvestra rovněž hlavní město. Vytíženost pražských hotelů se pohybuje mezi 90 a 95 procenty, řekl ČTK prezident Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek. Ještě je tak možné se ubytovat, místa ale rychle ubývají. Podle Stárka budou mít nyní lidé spíše šanci najít ubytování napřímo než přes webové zprostředkovatele.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

5°C

Dnes je úterý 12. prosince 2017

Očekáváme v 11:00 4°C

Celá předpověď