Heureka: Hity Vánoc budou virtuální brýle či Harry Potter

foto Na půlnoční prodej osmého dílu ságy britské spisovatelky Joanne Kathleen Rowlingové Harry Potter a prokleté dítě z 24. na 25. září přišly v Praze stovky lidí, někteří v kostýmech.

Praha - Dárkovými hity letošních Vánoc budou brýle pro virtuální realitu, herní konzole PS4, hra Battlefield či nové vydání série knih Harryho Pottera. Ukazují to výsledky analýzy dosavadních předvánočních nákupů, kterou provedl srovnávač cen Heureka.cz.

První vlna vánočních nákupů ukázala i trendy v kategorii s elektronikou. "Co se týče elektroniky, je situace každý rok složitější. V minulosti lidi táhly především nové modely iPhonů nebo Samsungů, nyní vidíme daleko vyšší zájem například o produkty Huawei," uvedla Alexandra Čermáková z Heureky.

Také podle e-shopu Alza.cz bude letošním hitem virtuální realita. "Zájem o produkty z kategorie virtuální reality roste a je jisté, že řada vánočních dárků určených pro celou rodinu bude právě z této oblasti. Horkým favoritem z pohledu atraktivity, cenové dostupnosti a nabídky zábavy pro celou rodinu jsou HTC Vive a Sony PlayStation VR," dodal ředitel marketingu Alza.cz Karel Kučera.

Největšími hity mezi hračkami podle něj budou různé stavebnice, Lego, legendární Merkur, robotické hračky v čele s Robotem Zigy nebo společenské hry. Velké popularitě se těší retro hračky jako například stavebnice Seva, oranžová Tatra 148 nebo Rubikova kostka.

Hitem Vánoc na Kasa.cz jsou letos mobilní telefony a herní konzole. "Očekáváme také rostoucí prodej sušiček, praček, kávovarů a kuchyňských robotů," potvrdil produktový manažer Kasa.cz Petr Štursa.

Výprodejové období Black Friday bylo letos podle údajů Heureky, kromě elektroniky, ve znamení knih. Během výprodejů patřila k nejprodávanějším hitům kniha Patrika Hartla Okamžiky Štěstí nebo parfém Chloé Chloé. Dalším oblíbeným sortimentem byly také herní konzole a především hry - GTA 5 a FIFA 17.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

15°C

Dnes je pátek 24. listopadu 2017

Očekáváme v 9:00 7°C

Celá předpověď