GfK: 30 pct lidí využívá při měření sport. aktivit chytré telefony

foto Žena s mobilním telefonem - ilustrační foto.

Praha - Téměř třetina Čechů (30 procent) používá pro měření svých sportovních aktivit chytré telefony. Chytré náramky preferuje pět procent lidí, chytré hodinky rovněž pět procent a sporttestery dvě procenta. Více jsou monitorování sportovního výkonu pomocí nositelné elektroniky nakloněni muži než ženy. Tři z deseti lidí také využívají pro sportování potravinové doplňky. Vyplývá to z průzkumu společnosti GfK.

Nejvíce aktivní ve využívání chytrých telefonů při sportu jsou lidé ve věku 18 až 29 let, používá je téměř polovina z nich. Lidé s nižším vzděláním chytré telefony používají dvakrát méně než lidé se vzděláním středoškolským či vyšším. Monitorování sportovních aktivit je nejvíce populární ve Středočeském kraji, naopak v Praha nejméně.

Kromě mobilů, chytrých hodinek a fitness náramků využívají lidé také například sporttestery nebo jednoduché krokoměry bez možnosti připojení k počítači. Nositelná elektronika informuje uživatele mimo jiné o tom, jak rychle běží či jde, jaký má tep či jakou vzdálenost urazil.

Tři z deseti lidí také využívají potravinové doplňky. Obecně největšími uživateli potravinových doplňků pro příležitostný sport jsou lidé s vysokoškolským vzděláním. Nejvíce Češi využívají volně prodejné vitamíny nebo minerály (16 procent). Jako další užívané doplňky při sportu lidé jmenovali fitness tyčinky, kloubní výživu, energizéry a proteinové nápoje.

"Více aktivního sportu, více užívání sportovních potravinových doplňků. I tak by se dal charakterizovat přístup aktivních sportovců - více než ostatní totiž používají prakticky všechny kategorie potravinových doplňků s výjimkou volně prodejných vitamínů a minerálů," dodala Kristina Hanušová z GfK.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

28°C

Dnes je pondělí 28. května 2018

Očekáváme v 5:00 16°C

Celá předpověď