Garden Food Festival přilákal do olomouckých sadů tisíce lidí

foto Třetí ročník gastronomického festivalu Garden Food Festival pokračoval 14. května ve Smetanových sadech v Olomouci. Na snímku je stánek Moštěnického sirupu, regionálního produktu Haná.

Olomouc - Hmyzí speciality, pokrmy s chilli, asijská kuchyně, miniburgery, čerstvá zmrzlina, regionální speciality i kuchyňské show přilákaly o víkendu tisíce návštěvníků do olomouckých Smetanových sadů. Konal se zde třetí ročník Garden Food Festivalu. Ukázalo se, že jídlo lidi skutečně velmi zajímá, řekl ČTK organizátor Pavel Vysloužil.

Podle odhadů organizátorů festival navštívilo asi 12.000 lidí, podobně jako loni. "Sobota byla ovlivněna tím, že chvíli pršelo, dnes bylo krásně, slunečno a návštěvnost byla velká," uvedl Vysloužil.

Lidé měli velký zájem například o asijskou kuchyni, některá jídla byla už v poledne vyprodána. "Přestože jsme tady byli druhým rokem, našli jsme nové stánky s jídlem, které jsme ještě neochutnali. Naše děti ale nejdříve běžely k hmyzím specialitám, ty je lákaly nejvíce," řekla dnes ČTK návštěvnice z Přerovska. Lidé u stánku s hmyzem ochutnali šváby i cvrčky.

Zájem návštěvníků vzbudilo také vaření Zdeňka Pohlreicha i výroba čerstvé zmrzliny Jana Punčocháře z pražského Grand Cru. Nechyběl michelinský šéfkuchař Radek Kašpárek, specialistka na asijskou kuchyni Kamila Rundusová či respektovaná cukrářka Iveta Fabešová. Své umění předváděli i kuchaři restaurací z Olomouckého kraje Jaroslav Klár a Přemek Forejt.

Návštěvníci se mohli naučit porcovat velkou rybu, ochutnávali francouzské makronky i na místě pečené domácí koláče. Prezentovali se také výrobci piva a vína, producenti marmelád, moštů a dalších produktů.

Letos poprvé věnovali organizátoři jídlo, které se na festivalu neprodalo, Charitě. "Pochutnají si na něm dnes večer lidé v azylových domech," uvedl Vysloužil.

Garden Food Festival se loni konal poprvé také ve Zlíně, letošní druhý ročník se tam uskuteční na začátku září. Poprvé festival zavítá do Ostravy, a to do areálu Dolních Vítkovic v termínu od 10. do 11. června.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

23°C

Dnes je středa 25. dubna 2018

Očekáváme v 17:00 21°C

Celá předpověď