Filmaři natáčejí v Lednicko-valtickém areálu historické drama

foto Historické drama s názvem Pláč svatého Šebestiána natáčeli 15. března filmaři v Lednici na Břeclavsku. Tématem filmu je rasová a náboženská nesnášenlivost mezi židy a křesťany v době velké morové rány ve 14. století. Vlevo je Zdeněk Julina v roli biskupa Bernarda.

Brno - Historické drama s názvem Pláč svatého Šebestiána tento týden natáčejí filmaři v Lednicko-valtickém areálu. Dnes autoři filmu Milan Cyroň a Tomáš Uher se svým týmem pracovali na úvodních scénách filmu v lednickém kostele, řekl ČTK mluvčí štábu Zdeněk Vévoda.

Historické drama s názvem Pláč svatého Šebestiána natáčeli 15. března filmaři v Lednici na Břeclavsku. Tématem filmu je rasová a náboženská nesnášenlivost mezi židy a křesťany v době velké morové rány ve 14. století. Zleva Ondřej Malý v roli rytíře Gottfireda, jeden z autorů a scenárista Tomáš Uher a Zdeněk Julina v roli biskupa Bernarda.

Tématem filmu je rasová a náboženská nesnášenlivost mezi křesťany a židy v době velké morové rány ve 14. století. "Východiskem jsou projevy násilí vůči židovskému obyvatelstvu v evropských zemích, k nimž při šíření moru docházelo," sdělil jeden z režisérů a scénárista filmu Tomáš Uher.

Historické drama s názvem Pláč svatého Šebestiána natáčeli 15. března filmaři v Lednici na Břeclavsku. Tématem filmu je rasová a náboženská nesnášenlivost mezi židy a křesťany v době velké morové rány ve 14. století. Na snímku vlevo je herec Ondřej Malý v roli rytíře Gottfrieda, druhý zprava jeden z autorů a scenárista Tomáš Uher a zcela vpravo kameraman Lukáš Masner.

Ve filmu účinkuje držitel Ceny české filmové kritiky a Českého lva Ondřej Malý. Představí se v něm také Matouš Ruml, známý ze sitcomu Comeback, Filip Kaňkovský nebo Kamila Janovičová.

Film je nízkorozpočtový. "Část prostředků jsme vybrali od veřejnosti prostřednictvím crowdfundingové kampaně a samozřejmě se neobejdeme bez příspěvků od sponzorů," sdělil Vévoda.

Historické drama s názvem Pláč svatého Šebestiána natáčeli 15. března filmaři v Lednici na Břeclavsku. Tématem filmu je rasová a náboženská nesnášenlivost mezi židy a křesťany v době velké morové rány ve 14. století.

Práce na filmu tvůrci zahájili loni na podzim. Stěžejní část ale podle Vévody budou natáčet letos. Závěrečnou etapu filmaři plánují na srpen, kdy mají natáčet také v exteriérech Bílých Karpat.

V kinech má být film ke zhlédnutí v příštím roce. "Předpokládáme nasazení filmu v artových i klasických kinech," uvedl Vévoda a dodal, že o distribuci budou teprve jednat.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Načíst další článek

1°C

Dnes je pátek 23. února 2018

Očekáváme v 13:00 1°C

Celá předpověď