Film La La Land ovládl nominace na britské ceny BAFTA

foto Ryan Gosling a Emma Stone v americkém muzikálovém filmu "La La Land".

Londýn - Hollywoodský muzikál La La Land získal nejvíce nominací na britské filmové ceny BAFTA, které bude místní filmová a televizní akademie udělovat 12. února. O ocenění se bude La La Land ucházet mimo jiné v kategorii nejlepší film, nominace v kategorii nejlepší herec a herečku získaly také hvězdy snímku Ryan Gosling a Emma Stoneová.

Kritiky vysoce hodnocený snímek, který vypráví příběh lásky jazzového hudebníka a herečky, už v neděli ovládl prestižní americké Zlaté glóby. Nominací na ceny BAFTA získal jedenáct, o dvě nominace méně mají sci-fi Příchozí a temné drama Noční zvířata.

La La Landu bude v kategorii nejlepší film konkurovat kromě Příchozích také sociální drama Já, Daniel Blake, snímek Místo u moře a Moonlight, který vypráví o životě mladého afroamerického homosexuála v USA.

O herecké trofeje se budou ucházet mimo jiné Emily Bluntová (Dívka ve vlaku), Meryl Streepová (Božská Florence), Andrew Garfield (Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny) a Jake Gyllenhaal (Noční zvířata).

Loni byl nejlepším filmem vyhlášen americký snímek REVENANT Zmrtvýchvstání, který získal i další hlavní ceny. Trofej pro nejlepšího herce si odnesl představitel hlavní role Leonardo DiCaprio. Podobně jako Zlaté glóby jsou ceny BAFTA (Britské akademie filmového a televizního umění) považovány za předzvěst Oscarů, cen americké Akademie filmového umění a věd, které budou uděleny 26. února v Los Angeles.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

5°C

Dnes je pátek 15. prosince 2017

Očekáváme v 13:00 5°C

Celá předpověď