Festivalu Votvírák vévodily slovenský pop a český bigbít

foto V Milovicích na Nymbursku 17. června pokračoval multižánrový hudební festival Votvírák.

Milovice (Nymbursko) - Slovenský pop a český bigbít vévodily dnešnímu programu jednoho z největších tuzemských multižánrových hudebních festivalů Votvírák, který se od pátku koná na letišti Boží Dar v Milovicích na Nymbursku. Na akci zaměřené převážně na hudbu v provedení českých a slovenských interpretů na dvou pódiích sklidili velký úspěch na popové scéně Miro Žbirka a Pavol Habera se skupinou Team, rockovou scénu ovládly kapely Abraxas, Krucipüsk, Katapult nebo Harlej. Své příznivce si našla i třetí hiphopová scéna.

Podle organizátorů festival, který skončí v neděli nad ránem, navštívilo přibližně 40.000 lidí několika generací. Mnohé festivalové příznivce přitom odradilo chladné počasí.

V Milovicích na Nymbursku 17. června pokračoval multižánrový hudební festival Votvírák. Na snímku je slovenský zpěvák Miro Žbirka. Žbirka pobavil davy pod pódiem, přestože měl za sebou cestu z vystoupení v daleké Prievidze. Zahrál své oblíbené písně jako Biely kvet nebo Balada o poľných vtákoch a tradičně sáhl k repertoáru svých oblíbených Beatles, když si společně s příznivci zazpíval jejich hit Hey Jude. Team v čele s Haberou vsadil na průřez svoji starší tvorbou a připomněl spokojeným posluchačům hity jako Malá nočná búrka, Nároční, Prievan v peňaženke, Držím ti miesto nebo Život je nuda.

Katapult na rockové scéně potěšil své početné příznivce oblíbenými skladbami jako Blues, Smutná nevěsta nebo Svobodárna, zahrál však i titulní píseň svého nového alba Kladivo na život. Skupina Harlej už před festivalem avizovala, že na akci pokřtí své nové CD s názvem Hodný holky zlý kluky chtěj. "Těším se na tu spoustu skvělých lidí a atmosféru, která je na Votvíráku vždycky neuvěřitelná. Jedeme se bavit a doufám i pobavit," prohlásil zpěvák Tomáš Hrbáček.

Křest nahrávky Harleje nakonec předčil očekávání, protože se nečekaně role kmotra ujal lídr Katapultu Olda Říha. "Ten název desky se mi moc líbí," uvedl Říha a společně s ostatními členy Katapultu a Harleje zazpíval nadšeným divákům svoji nejznámější skladbu Až.

Podle mluvčí nymburské policie Petry Potočné provázejí festival velká bezpečnostní opatření. "Festival zatím probíhá bez narušení veřejného pořádku, pouze jsme zaznamenali dva trestné činy a pět přestupků v souvislosti s alkoholem za volantem," řekla ČTK Potočná.

Od čtvrtka zajišťuje pořádek 400 příslušníků policie, kteří letos poprvé k hlídání plynulosti dopravy využívají monitorovací balon s kamerou.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

25°C

Dnes je čtvrtek 24. května 2018

Očekáváme v 3:00 16°C

Celá předpověď