Festival veteránů ve Slavkově asi nebude, škody jdou do tisíců

foto Ilustrační foto - Devatenáctý ročník Oldtimer festivalu 2012, setkání automobilových veteránů, se konal v sobotu 30. června ve Slavkově u Brna na Vyškovsku.

Slavkov u Brna (Vyškovsko) - Vedení zámku ve Slavkově u Brna nemá stále definitivně potvrzeno, jestli se příští víkend odehraje tradiční sraz veteránů Oldtimer festival. Nekonají se žádné přípravy na akci. Jejího pořadatele hledá policie. Škody za neuskutečněnou akci jdou už nyní do tisíců, řekla dnes ČTK ředitelka zámku Eva Oubělická.

Vedení zámku nepočítá s tím, že v pořadí 24. ročník akce, na kterou každoročně třetí červnovou neděli přijíždí kolem 10.000 lidí, se letos uskuteční. "Pořadatel není dlouhodobě k zastižení, žádné přípravy na akci neprobíhají, nedovedu si představit, že by se festival uskutečnil," oznámila Oubělická.

Pořadatel podle policejní mluvčí Alice Musilové nenastoupil do výkonu trestu a skoro rok ho hledá policie. Jak řekla Oubělická, zámek s ním má uzavřenou dlouhodobou rámcovou smlouvu o rezervaci termínu, každý rok se ale podepisuje upřesňující smlouva. Kvůli ní začali letos pracovníci zámku pořadatele shánět a narazili na vypnuté telefonní linky.

"My jen poskytujeme prostor, sami nic takového nyní pořádat nemůžeme," vysvětlila ředitelka. Doplnila, že zámek na akci nemá žádná práva, na Oldtimer festival jako takový existuje ochranná známka.

Pracovníci zámku už rozeslali klubům veteránů, kteří se akce běžně účastní, informaci, že se festival letos pravděpodobně nekoná, nelze ale vyloučit, že část účastníků přijede. "Lidé jsou zvyklí jezdit každoročně ve stejný termín. Budeme mít připravenou informační službu, která jim bude vysvětlovat, co se stalo, aby došlo k co nejmenším škodám a nekomfortu," uvedla ředitelka.

Škody jdou podle ní už teď do tisíců, pokud se započtou i hodiny, které nad nečekanou situací strávili zaměstnanci zámku, tak do desetitisíců. Pokud sraz opravdu nebude, výše škody dosáhne podle ředitelky zhruba 100.000 korun. Zámek totiž bude tratit i na nezaplacení pronájmu plochy.

"Pokud se akce neuskuteční, škodu a ušlý zisk teprve vyčíslíme. Každopádně s pořadatelem vypovíme dlouhodobou smlouvu. A budeme se snažit, aby tato tradiční akce ze Slavkova nezmizela, aby se k nám veteráni vrátili zase příští rok," uvedla ředitelka.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

17°C

Dnes je pátek 27. dubna 2018

Očekáváme v 3:00 7°C

Celá předpověď