Euromedia ze skupiny Rockaway koupila síť knihkupectví Neoluxor

foto Ilustrační foto - Před deseti lety se v České republice začala měnit představa o tom, jak vypadá prodejna s knihami. Do té doby byly knihkupecké krámy spíše stísněnými prostorami, kam se knihkupci snažili vměstnat co nejširší nabídku čtiva. V srpnu roku 2002 se ale na Václavském náměstí v Praze otevřel celý obchodní dům s knihami - Palác knih Luxor (na snímku ze 4. července). Tehdy byl prý největším knihkupectvím ve střední Evropě a v nabídce měl 30.000 titulů.

Praha - Lídr knižního velkoobchodu Euromedia Group ze skupiny Rockaway kupuje síť 26 knihkupectví Neoluxor. V tiskové zprávě to dnes oznámila mluvčí společnosti Rockaway Michaela Papežová. Částku, za kterou síť koupí, firma nezveřejnila. Transakci ještě musí schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Neoluxor provozuje knihkupectví v celém Česku, včetně několikapatrového Paláce knih Luxor v centru Prahy.

Euromedia podle Papežové rozšiřuje svou působnost a chce významně posílit v oblasti kamenných poboček. Firma koupila již v červnu distributora cizojazyčných knih Folio a společnost Bookretail, která provozuje e-shop Levneucebnice.cz.

Neoluxor provozuje 26 knihkupectví a pražský Palác knih Luxor je podle Rockaway největší knihkupectví ve střední Evropě. Euromedia Group, sídlící v Praze, patří mezi nejsilnější firmy na tuzemském knižním trhu. Podle údajů za rok 2015 vydala 560 titulů, více jich na trh poslala jen skupina Albatros Media.

Investiční skupina Rockaway zastřešuje aktivity internetového podnikatele Jakuba Havrlanta. Do portfolia skupiny patří třeba internetový prodejce zájezdů Invia.cz, srovnávač cen Heureka.cz nebo e-shop Mall.cz.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

28°C

Dnes je pondělí 28. května 2018

Očekáváme v 5:00 16°C

Celá předpověď