Dvorskou zoo zaplní během Týdne duchů tisíce dýní

foto Lemuři v zoo ve Dvoře Králové nad Labem si 18. října pochutnávali na dýních s rozinkami, které jim připravili jejich ošetřovatelé v rámci akce Týden duchů inspirované anglosaskou halloweenskou tradicí. Areál zoologické zahrady na několik dnů ozvláštní strašidelná výzdoba z vydlabaných dýní, z nichž část dostávají zvířata na hraní či jako krmení. Tradiční Týden duchů ve dvorské zoo se letos koná od 22. října do 30. října.

Dvůr Králové nad Labem (Trutnovsko) - Zoologickou zahradu ve Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku zaplní od soboty 22. října během tradičního Týdne duchů tisíce dýní. Návštěvníci zahrady si z nich budou moci do 30. října vydlabat nejrůznější dýňová strašidla. ČTK to dnes řekla mluvčí zoo Andrea Jiroušová.

Lidé, kteří během Týdne duchů do areálu dorazí, si mohou vydlabat dýni na třech stanovištích a umístit ji na libovolné místo v zoo. "Navečer pak stovky dýňových strašidýlek rozsvítí celou zahradu, letos plánujeme připravit zhruba 4500 dýní," řekla Jiroušová.

Na pátek 28. října bude kolem Ostrova lemurů připravena stezka odvahy, na které se odvážní návštěvníci setkají i s postavami různých strašidel, čarodějnic, duchů či kostlivců. Dvorská zoo bude během Týdne duchů otevřená od 09:00 do 18:00. Návštěvníci se ale mezi z dýní vyrobenými strašidly mohou procházet i déle, areál totiž mohou kdykoli opustit turnikety.

Akce je inspirovaná anglosaskou halloweenskou tradicí. Ve dvorské zoo se koná od roku 2001 a každoročně přiláká několik tisíc návštěvníků.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

14°C

Dnes je středa 18. října 2017

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď