Dvě laviny v Rakousku a na severu Itálie si vyžádaly čtyři mrtvé

foto Lavina - ilustrační foto

Vídeň - Celkem čtyři oběti si dnes vyžádal pád dvou lavin na západě Rakouska a na severu Itálie. Státní příslušnost obětí neštěstí v Rakousku zatím známa není, v Itálii podle záchranářů zahynuli Italové. V nemocnici v rakouském městě Sölden dnes navíc zraněním, které utrpěl v důsledku pondělního pádu laviny v Tyrolsku, podlehl pětatřicetiletý Nizozemec.

Dvě oběti si dnes vyžádal pád laviny u obce Sankt Anton am Arlberg v rakouské spolkové zemi Tyrolsko. Podle prvních informací policie lavina zasypala tři členy z celkem pětičlenné skupiny lyžařů, která se pohybovala v oblasti masivu Hinteres Rendl mimo vyznačené sjezdovky.

Jednoho, který byl pod sněhem pouze částečně, vyprostili kamarádi. Záchranářům, které lyžaři zalarmovali krátce před 12:30 SEČ, se zbylé dva sportovce podařilo pod dvěma a půl metry sněhu najít už bez známek života.

Dva skialpinisté dnes pod lavinou zahynuli na svahu hory Piz Scerscen v severní Itálii u hranic se švýcarským kantonem Graubünden. Další jedna osoba neštěstí přežila, informovala agentura DPA. V uplynulých týdnech zahynulo v severoitalských Alpách pod lavinami hned několik lidí.

Ani v Rakousku nejde tento týden o první oběť lavin - ve středu si pád laviny vyžádal čtyři lidské životy. Sníh se utrhl na svahu hory Jochgrubenkopf u tyrolské obce Schmirn a pohřbil polovinu členů celkem osmičlenné skupiny švýcarských sportovců.

V nemocnici v tyrolském městě Sölden dnes zemřel pětatřicetiletý Nizozemec na následky zranění, které utrpěl při pádu laviny v pondělí. Od začátku letošního roku tak počet obětí lavin v Rakousku vzrostl na 20, za celý loňský rok jich přitom bylo 17, poznamenala agentura AFP.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

2°C

Dnes je pondělí 18. prosince 2017

Očekáváme v 21:00 -5°C

Celá předpověď