Drábová se chce ve středočeském zastupitelstvu věnovat školství

foto Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost a zastupitelka Středočeského kraje Dana Drábová poskytla 18. října v Praze rozhovor České tiskové kanceláři.

Praha - Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová zopakovala, že hodlá vykonávat mandát středočeské zastupitelky, i když podle stanoviska ministerstva vnitra mohou zůstat krajskými zastupiteli pouze řadoví státní zaměstnanci. V rozhovoru s ČTK řekla, že chce být neuvolněnou členkou zastupitelstva a nebude v radě kraje. Své si chce odpracovat například v oblasti školství. Do zastupitelstva byla zvolena na kandidátce hnutí Starostové a nezávislí (STAN).

Středočeský kraj nově povede koalice ANO, STAN, ODS a tří zastupitelů z TOP 09, kteří navzdory rozhodnutí krajského výboru TOP 09 ve vyjednávání o koalici pokračovali. Podle předsedkyně výboru Heleny Langšádlové jde o koalici založenou na přeběhlících. Drábová to ale tak nevnímá. Uvedla, že nemá stranické myšlení. "Vždy se koukám po člověku," podotkla. Problém by měla s uzavřením koalice s komunisty.

Drábová dále řekla, že si nedovede představit, že by kandidovala na prezidentku. "Byla by škoda nabít si nos, když podlehnete chvilkové mediální slávě," uvedla. Nad případnou kandidaturou do Senátu či na jiné funkce by prý byla ochotna uvažovat, až bude v penzi. "Třeba zmoudřím a ten Senát bude na důchod prima věc," dodala s úsměvem pětapadesátiletá Drábová.

Drábová vede SÚJB už od roku 1999, řadu let působí i jako zastupitelka Pyšel na Benešovsku. V současnosti je místostarostkou města.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

26°C

Dnes je čtvrtek 24. srpna 2017

Očekáváme v 9:00 18°C

Celá předpověď