Dolar dál oslabuje kvůli nejistotě kolem Trumpa

foto Americké dolary - bankovky - ilustrační foto.

New York - Dolar dnes zůstal pod tlakem kvůli spekulacím o možnosti předčasného odchodu amerického prezidenta Donalda Trumpa z funkce. Euro se vůči dolaru vyšplhalo až na 1,1129 USD, tedy na nejvyšší úroveň od 9. listopadu.

List The New York Times v úterý informoval, že Trump chtěl po odvolaném šéfovi Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Jamesovi Comeym, aby zastavil vyšetřování bývalého bezpečnostního poradce Bílého domu Michaela Flynna, který odstoupil kvůli nejasným vazbám na Rusko. To podpořilo spekulace, že Trump by mohl čelit procesu impeachmentu, tedy ústavní žalobě, jež by mohla vést k jeho odvolání.

Vůči japonskému jenu dnes dolar klesl na dvoutýdenní minimum a vůči švýcarskému franku se propadl dokonce na šestiměsíční minimum. "Politický chaos ve Washingtonu zatěžuje dolar," uvedla ve své analýze německá Commerzbank.

Obchodníci nyní ztrácejí důvěru v Trumpovu schopnost prosadit slibované investice do infrastruktury a snižování daní. Očekávání, že Trump by skutečně mohl čelit procesu impeachmentu, jsou však omezená, napsala agentura Reuters.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

16°C

Dnes je čtvrtek 26. dubna 2018

Očekáváme v 3:00 11°C

Celá předpověď