Dočkal ještě nezažil odložení zápasu těsně před výkopem

foto Fotbalové utkání 19. kola první ligy mezi Duklou a Spartou se dnes neodehraje. Rozhodčí v čele s Tomášem Kocourkem označili zasněženou hrací plochu na Julisce za neregulérní a ohrožující zdraví hráčů. Bude se tak hledat nový termín, oba celky navíc v týdnu hrají zápasy MOL Cupu.

Praha - Ačkoli má za sebou angažmá v severním Norsku, tak fotbalista Bořek Dočkal dosud nezažil, že by kvůli sněhové vánici bylo utkání odloženo chvíli před úvodním výkopem. Až dnes, kdy rozhodčí nakonec nezahájili ligový zápas mezi Duklou a Spartou. Ačkoli z toho nikdo neměl radost, podle reprezentačního záložníka šlo o rozumné řešení.

"Ani v Norsku se mi nestalo, že bych přijel na zápas, který by byl následně odložený. Ale to bylo dané i tím, že tam mají na některých stadionech hřiště s umělým trávníkem," řekl Dočkal pro klubový web Sparty.

I na Julisce podle něj byl terén původně hratelný, jenže silné sněžení s deštěm ho rychle zničilo. "Pokud by hřiště zůstalo ve stejném stavu, jako bylo při našem příjezdu na Julisku, tak by se myslím hrálo. Jenže ono se to průběžně zhoršovalo a už na konci rozcvičky jsem si nedokázal představit, že bychom hráli," popisoval.

Přesto se ještě v kabině připravoval, že se na trávník vrátí a bude hrát. "V hlavách jsme se pořád chystali na to, že se jde hrát, protože by bylo špatně si říkat, že utkání bude odložené. To by se nám pak v hlavě špatně přepínalo, že nejedeme domů, ale jdeme na hřiště," vysvětlil.

Rozhodnutí sudích zápas odložit však považuje za správné. "Nepříjemné to pochopitelně je, nejen pro nás hráče, ale i pro lidi, kteří dorazili na stadion, a také pro ty, kteří organizačně zajišťovali zápas. Radost z toho neměl asi nikdo. Ale myslím, že je to lepší varianta, protože stav hřiště nebyl dobrý a průběžně se to pořád ještě zhoršovalo. Odložení zápasu je myslím rozumným řešením," uvedl sparťanský záložník, který měl tým vést s kapitánskou páskou.

Připouští však, že by utkání raději odehrál, jelikož takto se Spartě komplikuje už tak náročný program. "Náhradní termín se bude muset najít, i když náš program bude pořád náročný. Asi by proto bylo příjemnější mít tohle utkání na Dukle odehrané. Byli jsme nachystaní a věřím, že bychom to zvládli a mohli se soustředit zase na další program. Nedá se nic dělat, pro fotbal to bylo přeci jen dobré řešení," dodal Dočkal.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

10°C

Dnes je středa 22. února 2017

Očekáváme v 19:00 9°C

Celá předpověď