Do Prahy se příští rok sjede až 70.000 harleyů

foto Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová pózuje pro fotografa při tiskové konferenci společnosti Harley-Davidson 20. června v Praze. Americká motocyklová značka v roce 2018 oslaví 115. výročí.

Praha - Do Prahy se příští rok sjede až 70.000 harleyů. Česká metropole se stane centrem celosvětových oslav 115. výročí založení značky Harley-Davidson. Celkově se očekává až 100.000 zahraničních návštěvníků. Na tiskové konferenci to řekl ředitel pražského pořádajícího dealerství H-D Jaroslav Vavřina.

Organizátor oslav společnosti Harley-Davidson v České republice Jaroslav Vavřina na tiskové konferenci 20. června v Praze. Americká motocyklová značka v roce 2018 oslaví 115. výročí. Vpravo je ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Praha bude hlavním centrem oslav vedle domovského Milwaukee v USA, kde se motocykly Harley-Davidson vyrábí. Čtyřdenní akce se uskuteční od 5. do 8. července na výstavišti v pražských Holešovicích.

Součástí oslav bude spanilá jízda motocyklů H-D Prahou nebo největší výstava motorek značky v Evropě, na které bude přes 150 veteránů a 40 nových modelů z limitované řady 115 let. Vystaveno bude také 130 přestaveb různých značek.

Příznivci motocyklové značky Harley-Davidson sledují z Karlova mostu tiskovou konferenci společnosti, která 20. června v Praze informovala o chystaných oslavách v České republice. Americký výrobce motocyklů v roce 2018 oslaví 115. výročí. "Oslavy 115 výročí H-D jsou pro ČR, Středočeský kraj i Prahu poctou, ale také šancí ukázat zahraničním turistům krásy naší země. Očekáváme, že se události zúčastní motocykloví fanoušci z mnoha zahraničních zemí a akce tak bude nejenom příležitostí k návštěvě, ale pro nás také ekonomickým přínosem," uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Očekávaný přínos pro veřejné rozpočty je přes půl miliardy korun. MMR spolu se Středočeským krajem a pražským magistrátem setkání podporuje.

Příznivci motocyklové značky Harley-Davidson na tiskové konferenci společnosti, která 20. června v Praze informovala o chystaných oslavách v České republice. Americký výrobce motocyklů v roce 2018 oslaví 115. výročí. Na předchozí oslavy 110. výročí do Říma se sjelo 90.000 majitelů a příznivců motocyklů H-D. Podle regionálního ředitele H-D Martina Heřmanského bylo těžké akci do Česka dostat. "Muselo jít o ikonické místo, jsou zde ubytovací kapacity a je zde úspěšný dealer značky. Ale museli jsme přidat i něco dalšího. Češi harleye milují. První dealer byl tady založen již v roce 1924 a Česká republika má také nejstarší fungující klub na světě. Založen byl v roce 1928," uvedl. V Česku se zároveň již několik let koná na konci prázdnin akce Prague Harley days, které se účastní tisíce harleyů.

Do akce se vedle Prahy zapojí i další města ve Středočeském kraji jako Kutná Hora, Mělník, Poděbrady nebo Rakovník. Motorkáři navštíví mimo jiné Karlštějn, Konopiště, Vojenský ústav Lešany nebo Drábské světničky.

V České republice je registrováno 1,1 milionu motocyklů s průměrným stářím 32,5 roku. Harley-Davidson loni v tuzemsku prodal 472 nových strojů a dalších 359 motorek si majitelé přivezli jako ojeté.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

24°C

Dnes je neděle 22. dubna 2018

Očekáváme v 19:00 23°C

Celá předpověď