Do českých kin míří koncert Adele v Royal Albert Hall v Londýně

foto Ilustrační foto - Britská zpěvačka Adele.

Praha - Záznam z koncertu britské zpěvačky Adele 22. září 2011 v londýnské Royal Albert Hall uvede 14. prosince do českých kin společnost Atlantis entertainment. ČTK to oznámila distributorka Klara Beverly.

"Koncert byl její splněný sen a také zlatý hřeb pro její album, nazvané 21. Každá píseň se postupně stala hitem číslo jedna v amerických hitparádách. Jen ve Velké Británii se prodalo přes čtyři miliony jeho kopií a překonalo tak Dark Side of the Moon od Pink Floyd a Bad Michaela Jacksona," uvedla.

Tento dnes už legendární koncert v režii Paula Dugdalea nabízí hity převážně z tohoto alba. I diváci v kinech tak budou moci zažít fantastickou atmosféru a emocemi nabitý sál. "Počet zhlédnutí naposledy zveřejněného videoklipu Adele dosáhl na youtube neuvěřitelného počtu téměř 1,8 miliardy," dodala Beverly.

Podle ní uvidí koncert do konce ledna diváci v kinech v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Hradci Králové, Plzni, Českých Budějovicích, Havířově, Karlových Varech, Šumperku a mnoha dalších městech po celé zemi. Kompletní informace a přehled kin jsou k dispozici na adrese www.adelevkinech.cz.

Adele se v roce 2015 stala podle Mezinárodní federace fonografického průmyslu (IFPI) díky albu 25 a baladě Hello nejprodávanější umělkyní na světě. Letos podle britských médií podepsala rekordní kontrakt se společností Sony Music v hodnotě 90 milionů liber (asi 3,2 miliardy korun), což je jedna z nejvyšších částek v hudebním průmyslu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2017 ČTK

Načíst další článek

13°C

Dnes je pondělí 23. října 2017

Očekáváme v 1:00 8°C

Celá předpověď