Děti z jezdeckého oddílu vymyslely a natočily filmovou pohádku

foto Děti z jezdeckého a chovatelského kroužku, který působí na farmě Rybníček na Pelhřimovsku, se kromě péče o koně věnují i filmování. Po zhruba půlroční přípravě natočily s pomocí dospělých, kteří se věnují práci ve filmovém průmyslu, během dvou dnů v květnu filmovou pohádku. Film O poníkovi, který zmizel byl 19. června představen na farmě za přítomnosti hlavních postav Michaely Trnové (uprostřed), Simony Samcové (vlevo) a velšského ponyho Maxmiliána.

Pelhřimov - Děti z jezdeckého a chovatelského kroužku, který působí na farmě Rybníček na Pelhřimovsku, se kromě péče o koně věnují i filmování. Po zhruba půlroční přípravě natočily s pomocí dospělých, kteří se věnují práci ve filmovém průmyslu, během dvou dnů v květnu filmovou pohádku O poníkovi, který zmizel. Podle majitele farmy Václava Plánky je to zřejmě světový rekord.

Nápad na natočení filmu se zrodil v zimě. "Byl to víceméně náhradní program, kdy se nedalo moc jezdit. Děti se podílely na vymýšlení příběhu, navrhovaly podobu postav, pomáhaly při výrobě kulis," řekl Plánka. Nakonec si v pohádce zahrály samy sebe i některé pohádkové postavy. V hlavách všech amatérských filmařů teď klíčí nápad připravit v příštím roce divadelní představení, kde budou také využiti koně.

Farma Rybníček dlouhodobě spolupracuje s filmaři. Chová pět koní a jednoho ponyho. Herci, kteří to potřebují pro svou roli, se tam mohou naučit jezdit. Funguje i jako herecká přípravka pro koně. Budoucí zvířecí herce tu učí zvládat stres, který zažívají, když jsou například uprostřed bitevní vřavy a nad hlavou jim létá dron s kamerou. "Naše koně mohli diváci vidět třeba v pohádkách S čerty nejsou žerty, O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Tajemství staré bambitky, ve filmech Cyril a Metoděj, Ve jménu krále a řadě dalších. Letos jsme dotáčeli některé scény pro jednu německou televizi," řekl Plánka.

Podmínky pro přípravu koní by měla zlepšit i otevřená jízdárna o rozměrech 50 krát 20 metrů, která se rekonstruuje. "Bylo nutné vyrovnat terén a navézt několikacentimetrovou vrstvu písku," řekl Plánka. Hodiny výcviku si podle něj bude moci zaplatit i veřejnost.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

24°C

Dnes je sobota 26. května 2018

Očekáváme v 7:00 15°C

Celá předpověď