Designér Francesco Scognamiglio přivezl do Prahy aktuální kolekci

foto Týden módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week začal 18. března v Praze. V rámci charitativního programu pro Nadaci Terezy Maxové byly představeny modely italského designéra Francesca Scognamiglia.

Praha - Italský designér Francesco Scognamiglio přivezl do Prahy aktuální kolekci pro jaro a léto. Představil ji dnes večer v prostorách obchodního domu Kotva jako součást týdne módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week. V následující charitativní dražbě pro Nadaci Terezy Maxové se vybralo 1,589 milionu. Do pátku své kolekce pro nadcházející podzim a zimu předvede několik předních českých návrhářů i nové talenty.

Hosté dnešní přehlídky se mohli zapojit do charitativní dražby. Nadace Terezy Maxové z výtěžku podpoří matky v azylových domech. "Domácí násilí, psychické i fyzické, v Česku stoupá, proto jsme se rozhodli pomoci letos zrovna tady," řekla Maxová. Loni se vybralo 1,25 milionu korun. Podle Maxové díky tomu nadace 25 dětem mohla umožnit studium.

V nabídce dražby bylo sedm položek. Za dvě vstupenky do první řady na módní přehlídku Scognamiglia v Paříži zaplatila dražitelka 62.000 korun. Dalších 92.000 korun se vybralo za dva lístky na přestavení v Národním divadle a osobní setkání s jeho představitelem, tanečníkem Sergejem Poluninem. Za 160.000 korun se vydražilo dráhové kolo značky Festka vyrobené z recyklovaných obalů na kapsle s kávou.

Fotografii Miloše Formana pořízenou kanadským zpěvákem a fotografem Bryanem Adamsem získal nový majitel za 215.000 korun. "Když to zvýšíte na 200.000 korun, zajistím osobní setkání s Bryanem, když bude mít evropské turné," rozvířila dražbu další nabídkou Maxová.

Ke koupi byla také původně jedna taška značky Louis Vuitton, na kterou český výtvarník Pasta Oner zpodobní iniciály vydražitele. Nakonec se Maxová rozhodla, že tašky budou dvě a výtěžek tak dvojnásobný. Plnicí pero značky Montblanc koupila za 100.000 korun žena, která ho do dražby darovala.

Nejvíc peněz pro nadaci vyneslo dílo výtvarníka Davida Černého. Za jeho Gun (Zbraň) z kolekce plastik X-Ray (Rentgen) zaplatil nový majitel 620.000 korun.

Týden módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week začal 18. března v Praze. V rámci charitativního programu pro Nadaci Terezy Maxové byly představeny modely italského designéra Francesca Scognamiglia. Na módní přehlídce, která dražbě předcházela, představil Scognamiglio v Česku poprvé svou kolekci haute couture, takzvané vysoké krejčoviny. Jeho okázalé a nákladné módní kreace nosí nejpopulárnější osobnosti showbyznysu v čele s Madonnou, Rihannou či Lady Gaga.

Další přehlídky z větší části přístupné i veřejnosti potrvají další tři dny. Své návrhy představí například Kateřina Geislerová, Petra Ptáčková, Zuzana Kubíčková nebo Jakub Polanka. Všichni poprvé ukážou kolekce na sezonu podzim/zima 2017. Pořadatelé v neděli uvedou na scénu také čtyři nové talenty - finalisty juniorské soutěže, kterými se stali Michaela Hriňová, Lukáš Krnáč, Zoltán Tóth a Adam Kost. Těm umožní samostatnou přehlídku na podzimní edici týdne módy.

Mercedes Benz Prague Fashion Week je mezinárodní festival české a slovenské módy. Poslední edice v září 2016 přilákala podle pořadatelů na 10.000 diváků. Pořádá ho agentura Czechoslovak Models.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Načíst další článek

1°C

Dnes je čtvrtek 22. února 2018

Očekáváme v 23:00 -4°C

Celá předpověď