Dabingové ceny v Přelouči získali Hudečková a Plachý

foto Martina Hudečková a Jan Plachý získali 16. září v Přelouči na Pardubicku Cenu Františka Filipovského za nejlepší ženský a mužský herecký výkon v dabingu.

Přelouč - Ceny Františka Filipovského za nejlepší výkon v dabingu v Přelouči získali Martina Hudečková za roli Bridget Jonesové ve filmu Dítě Bridget Jonesové a Jiří Plachý za roli Freda Ballingera ve filmu Mládí. Ocenění za nejlepší dabing se v Přelouči, kde se herec František Filipovský narodil, udělují od roku 1995. Ceny mají podle pořadatelů zlepšit kvalitu a prestiž českého dabingu.

Součástí slavnostního večera bylo také udělení Cen Františka Filipovského za celoživotní mistroství v dabingu, které získali herečka Marie Drahokoupilová, herec Jan Přeučil a režisér dabingu Jiří Kubík. Ceny diváků získali Jana Musilová za roli agentky Scullyové v seriálu Akta X. a Jiří Dvořák za roli v seriálu Bylo, nebylo.

Zvláštní cenu poroty za dětský herecký výkon v dabingu získal Ondřej Balcar za roli Jacka ve filmu Room. Cenu Františka Filipovského za nejlepší zvuk dabovaného audiovizuálního díla udělila Asociace pracovníků se zvukem Jiřímu Götzovi za snímek Já, kocour. Cenu za překlad a úpravu dabovaného audiovizuálního díla získal Vojtěch Kostiha za překlad snímku Dítě Bridget Jonesové.

Cenu Františka Filipovského za dabingové zpracování audiovizuálního díla získal film Až tam nezbyl žádný v režii Petra Pospíchala, Cenu Františka Filipovského za dabingové zpracování televizních nebo filmových snímků animované a dětské tvorby udělilo Město Přelouč filmu Hledá se Dory. Ocenění za dabingové zpracování televizního seriálu získal seriál Vinyl.

Letos bylo nominovaných v různých kategoriích celkem 56 titulů. Loni Ceny Františka Filipovského za nejlepší ženský a mužský herecký výkon v dabingu v Přelouči převzali Jana Štvrtecká a Filip Jančík. Ceny Františka Filipovského za celoživotní herecké mistrovství v dabingu, které uděluje Herecká asociace, získali herci Hana Maciuchová a Petr Pelzer.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 19. června 2018

Očekáváme v 7:00 18°C

Celá předpověď